Axess kredi kartı çıkarılmıyor

@Sanbekliyor Hocam gelir türünde bir sıkıntı vardır o zaman. Banka algoritması gelir bilginizde tutarsızlık görüyordur bu durumda ret verir. Gelir belgeniz ile şubeye giderseniz çalışan kişi uygun şekilde ayarlar onaylatır veya şubelerin yetkisi oluyor oradan tanımlayabilir.

@Sanbekliyor hocam gelir türünde bir sıkıntı vardır o zaman. Banka algoritması gelir bilginizde tutarsızlık görüyordur bu durumda ret verir. Gelir belgeniz ile şubeye giderseniz çalışan kişi uygun şekilde ayarlar onaylatır veya şubelerin yetkisi oluyor oradan tanımlayabilir.

Hocam bence Garanti bana gel limiti 100k yapalım diyebiliyorsa bu kanun kapsamında gelirimi gayet net olarak görüntüleyebiliyorlar anlamına geliyor. Yorumlarda başka biriside benzer sıkıntıdan bahsetmiş. Müsait bir zamanda şubeye gitmeyi deneyeceğim, bir cevap alabilirsem ve unutmazsam buradan bildiririm.

@Sanbekliyor Hocam başvuruda bir sıkıntı vardır yoksa onay alır. Şu an kullandığınız bankanın size yüksek limit açması kadar doğal bir şey yoktur, çünkü sizin harcama alışkanlıklarınıza ve hesap hareketlerinize sahiptir. Ancak şu an zaten kart limitleriniz düşük yani onay almama gibi bir durum olmaması gerekiyor. Gelir bilginizde özel sektör, kamu veya serbest meslek seçeneklerinden hangisi ile başvuru yapıyorsunuz?

@BurakPalabiyikkk @MrSmoke hocam ikinizi tekrar rahatsız ediyorum ama bir şey sormak istiyorum. Şube'den kredi kartı başvurusunda bulunmaya gittiğim takdirde, herhangi bir imza vs. atmak gerekiyor mu? Elim sarılı oldundan soruyorum.
Sanırım gerekiyor. Ziraat Bankasında sözleşmeleri mobile yönlendiriyor mobilden onaylıyorsunuz. Akbankı bilmiyorum.

Aynı sıkıntı bende de mevcut. Kuveyt'teki 100.000TL'lik kartımı kapattırdım. Ardından Enpara Kredi Kartımdan 69.000TL'lik limit düşürdüm. Ona rağmen diğer bankalarda olan limitimden dolayı Akbank bana kredi kartı vermedi. Neymiş limit düşürmem gerekiyormuş. 😃

@Sanbekliyor hocam başvuruda bir sıkıntı vardır yoksa onay alır. Şu an kullandığınız bankanın size yüksek limit açması kadar doğal bir şey yoktur, çünkü sizin harcama alışkanlıklarınıza ve hesap hareketlerinize sahiptir. Ancak şu an zaten kart limitleriniz düşük yani onay almama gibi bir durum olmaması gerekiyor. Gelir bilginizde özel sektör, kamu veya serbest meslek seçeneklerinden hangisi ile başvuru yapıyorsunuz?

Başvuruyu emekli olan annem yapıyordu aslında. Ben mevzuyu karıştırmamak için şahsi başvuruymuş gibi yazdım. Onun gelir beyanı belli olduğundan hatta maaşını Akbank'den aldığından sıkıntı olmaması lazım. Bence banka bilerek zorluk çıkarıyor. Gelen yorumlardan belli.

Aynı sıkıntı bende de mevcut. Kuveyt'teki 100.000TL'lik kartımı kapattırdım. Ardından Enpara kredi kartımdan 69.000TL'lik limit düşürdüm. Ona rağmen diğer bankalarda olan limitimden dolayı Akbank bana kredi kartı vermedi. Neymiş limit düşürmem gerekiyormuş. 😃

Başvuruyu hemen sonuçlamayıp senin müşteri hizmetleriyle görüşmeni bekliyorlar zaten. Daha önce 2 bankada işlemim olmuştu. Başvurduktan sonra SMS ile onay geldi. Nedense bunlarda bir inceleme süresi var. Yarın eğer işim olmazsa başka bir bankadan kart çıkarmayı deneyeceğim. Merak ediyorum süreç nasıl işleyecek.

Başvuruyu emekli olan annem yapıyordu aslında.
Hocam bilgilerde bir sıkıntı mevcut yüksek ihtimal, kart başvurusu kısmına girin bir miktar ilerleyip onaylamadan çıkış yapın. Bu şekilde başvuru askıda kalır, müşteri hizmetleri size ulaşır başvuruyu tamamlar birde bu şekilde deneyin.
Akbank Mobil'den profilim kısmından bilgilerim kısmına giriş yapıp gelir bilgilerinizi kontrol edebilirsiniz. Burada farklı bir bilgi yer alıyorsa reddedilmesine sebep oluyor olabilir.

Hocam bilgilerde bir sıkıntı mevcut yüksek ihtimal, kart başvurusu kısmına girin bir miktar ilerleyip onaylamadan çıkış yapın. Bu şekilde başvuru askıda kalır, müşteri hizmetleri size ulaşır başvuruyu tamamlar bir de bu şekilde deneyin.
Akbank Mobil'den profilim kısmından bilgilerim kısmına giriş yapıp gelir bilgilerinizi kontrol edebilirsiniz. Burada farklı bir bilgi yer alıyorsa reddedilmesine sebep oluyor olabilir.

Hocam zaten başvuruyu müşteri hizmetleri değerlendirip arıyor. Müşteri hizmetlerinin bana bizzat söylediği "kanun gereği limitiniz yüksek olduğundan veremiyoruz." muhtemelen bankanın prensipleriyle ilgili bir mesele var ya da şubeden destek almam gerekiyor. Konuda başka biriside şubeye gittiğinde aldığını söylemiş. Başka bir banka ya başvuru yaptığımda sonucu göreceğiz. Eğer müsait olursam yarın başvuracağım.

@smarst Halkbank a başvurdum, 10dk sonra onaylandı. Limiti görüntüleyemiyorum ama muhtemelen yüksek.

35k

Son düzenleme:
Başvuruyu emekli olan annem yapıyordu aslında. Ben mevzuyu karıştırmamak için şahsi başvuruymuş gibi yazdım. Onun gelir beyanı belli olduğundan hatta maaşını Akbank'den aldığından sıkıntı olmaması lazım. Bence banka bilerek zorluk çıkarıyor. Gelen yorumlardan belli.

Başvuruyu hemen sonuçlamayıp senin müşteri hizmetleriyle görüşmeni bekliyorlar zaten. Daha önce 2 bankada işlemim olmuştu. Başvurduktan sonra SMS ile onay geldi. Nedense bunlarda bir inceleme süresi var. Yarın eğer işim olmazsa başka bir bankadan kart çıkarmayı deneyeceğim. Merak ediyorum süreç nasıl işleyecek.
Yine aradılar ama limit düşürmüş olmama rağmen diyorlar ki mevcut limitlerinizi düşürmeniz gerekiyor.

Geri
Yukarı