Axess kredi kartı ilk aydan kart aidatı keser mi?

Eray57

Yoctopat
Daha fazla  
10 gün önce hangikredi üzerinden Akbank müşterisi olmadan Axess kredi kartına başvurmuştum. Hemen ardından "başvurunuz onaylandı, kartınız adresinize teslim edilecektir" maili aldım. Daha sonra müşteri hizmetlerini arayarak kartım adresime gelmesin, kartı istemiyorum dedim ama müşteri olmadığım için yardımcı olamadıklarını söylediler. Bugün bana iki tane mail geldi. Bu kartları hiç kullanmadım(daha yeni zaten) kart aidatı alınacak mı? Şubeye gidip iptal ettirsem bir ücret alınır mı? Ne yapmalıyım bu karttan kurtulmak için?

IMG_20240317_151051.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Her bankanınki farklılık gösteriyor. Kimisi bir yılın ardından alır kimisi altı ay geçtikten sonra. Ben 2022 Nisan'da bir yıl aidatsız kampanyasıyla axess almıştım. 2023 Nisan'da aidat aldılar. Yani Axess sene başında aidat alıyor gibi gözüküyor fakat ben bir yıl ücretsiz kampanyasından yararlandığım için mümkün olan en yakın tarihte de almış olabilirler.

Her bankanınki farklılık gösteriyor. Kimisi bir yılın ardından alır kimisi altı ay geçtikten sonra. Ben 2022 Nisan'da bir yıl aidatsız kampanyasıyla axess almıştım. 2023 Nisan'da aidat aldılar. Yani Axess sene başında aidat alıyor gibi gözüküyor fakat ben bir yıl ücretsiz kampanyasından yararlandığım için mümkün olan en yakın tarihte de almış olabilirler.
Ben yarın şubeye gitsem iptal edebilir miyim? Ücretsiz bir şekilde. Hiç para vermeden.

10 gün önce hangikredi üzerinden Akbank müşterisi olmadan Axess kredi kartına başvurmuştum. Hemen ardından "başvurunuz onaylandı, kartınız adresinize teslim edilecektir" maili aldım. Daha sonra müşteri hizmetlerini arayarak kartım adresime gelmesin, kartı istemiyorum dedim ama müşteri olmadığım için yardımcı olamadıklarını söylediler. Bugün bana iki tane mail geldi. Bu kartları hiç kullanmadım(daha yeni zaten) kart aidatı alınacak mı? Şubeye gidip iptal ettirsem bir ücret alınır mı? Ne yapmalıyım bu karttan kurtulmak için?

Eki Görüntüle 2143358
Şöyle bi şey var müşteri olmadığım için mobil uygulamaya giremiyorum. Bu nedenle bir şey öğrenemedim. Müşteri temsilcisi görüntülü konuşurken halledemedi. Şubeden üye olabilirsiniz dedi. Bu arada kuryede evde olmadığım için kartı getiremedi. Kart iptal olur mu acaba?

Kredi kartı yıllık üyelik ücreti, borçlandırıcı nitelikteki ilk kullanımınızı müteakip ve yıllık olarak tahakkuk ettirilebilir. Yani kredi kartınızı hiç kullanmamışsanız sizden ücret alınamaz. Ayrıca, kesintisiz olarak, en az 180 gün süreyle hareket görmeyen kredi kartlarınız hareketsiz kart kabul edilir ve bu kartlara hareketsiz kaldığı müddetçeyıllık üyelik ücreti yansıtılamaz. Bddk böyle diyor

İlk yıl aidat alınmıyor, kartı kullanabilirsiniz. Seneye aynı tarihe yakın Free karta geçiş yaparsınız veya müşteri hizmetlerine danışırsınız yardımcı olurlarsa kullanmaya devam edersiniz.

Geri
Yukarı