Ay görevinde kullanılacak Milli Hibrit İtki Sistemi başarıyla test edildi

Olaylar arasında bağ kuramayan biri ile münakaşaya neden girilmez isimli tabloyu izliyoruz.
indir (1).jpg

Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum, benim şu anda sabırsızlıkla beklediğim yerli arabamız. Umarım bir gün onunda testlerini yaparız.

Uçak da yapıldı. Kendimiz üretmeyelim, dışarıdan alalım.
Gemi de yapıldı. Kendimiz üretmeyelim, dışarıdan alalım.
Tüfek de yapıldı. Kendimiz üretmeyelim, dışarıdan alalım.
Araba da yapıldı. Kendimiz üretmeyelim, dışarıdan alalım.

Sorsan Türkiye üretmediği için bu halde dersiniz ama ürettiği, hayata geçirdiği projelerin altına da bunu zaten 50 yıl önce yaptılar, biz neden yapıyoruz olan şeyi diye dert yanarsınız. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?

Biri de buğday üretemedikten sonra uzaya çıksak ne olur demiş. Git derdini buğday üretmemizin konusunun altında anlat, yapılan farklı bir projenin konusunun altında değil. Hatta dert yanmakla kalma, iyi bir eğitim al, videodaki personeller gibi ülken adına çalış ve ülkene bir katma değer sağla.

Ben hiçbir şey yapmayayım ama ülkem süper olsun. O özendiğiniz ülkelerin vatandaşları bu mottoyla mı özendiğiniz ülkeler listesine giriyor acaba, size göre öyle herhalde.

Bunları yapmamız bana normal geliyor. Ben bundan bahsediyorum. Abartmaya gerek yok. Millet Mars'a gitmek için hazırlanırken bizimkiler milli araba yaptık, milli uçak yaptık süper güç Türkiye diyor ama açlıktan ağızları kokuyor. Ben yapmayalım demiyorum tabii ki ama abartmaya gerek yok. Ekonomiyi eleştirdiğimiz zaman uçak yaptık araba yaptık lafını duymaktan bıktım artık. Vietnam gibi ülkeler bile araba yapmaya başladı. Her şey aşamalı doğrudur, katılıyorum Ay'a gitmeden Mars'a gidilmez. Ama sizde kabul edin bu işte geç kaldık.

Geri
Yukarı