Ayak bileği çıkıp, iyileştikten sonra tekrar çıkma olasılığı nedir?

Wskey

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, 4 gün önce 1 1.5 metre yükseklikteki bir çitten atladım ve sağ ayağımın üstüne düştüm 2 kere acile gittik kırık çatlak olmadığını söylediler geçici alçıya alındı.
Olay yaşandıktan 2 gün sonra ayağımın üstüne basabiliyordum fakat ayağım boşta kalınca ağrıyordu. 1 gün önce de çıkıkcıya gittik ayağımın üstüne bastı ve kütletti.
Tarak kemiği çıkmış dedi alçıda kalmaya devam etsin 1 hafta dedi ama korkuyorum. İleride tekrar çıkma riskine karşı maç yaparken ya da koşarken tekrar çıkma olasılığı
var mı acaba?

Bilgi: Çıkık ayaklarda kemik kayması büyük bir şişlik oluyormuş ve ayağın üstüne basmak imkansız hale geliyormuş. Fakat olay sırasında ayağıma az da olsa basabildim.
Bu belirtiler yoktu sadece şişlik vardı acaba sadece burkulma yaşanmış olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ortopedi'ye gitmeniz ve orada detaylıca incelettirmeniz daha iyi olabilir. Bu sorunuz için de daha düzgün bir cevap alırsınız. Aynı zamanda şuna da bir göz atın:

Ek'i okumaya vaktin yoksa, kısaca halk arasında çıkıkçı gibi bilinen bireyler eğitimleri yeterli veya hiç olmadığından yaptıkları "tedavi"lerle komplikasyonlara yol açabiliyorlar.

Geri
Yukarı