Ayak büyükse boy da uzun olur mu?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Konun başlığını görünce neden aklıma bu video geldi şimdi acaba. :D

Ayak ile orantılı olmaz boy 186 boyumda var ama 43 numara daha ayağım. Bundan daha büyük giyen benden kısa arkadaşlarım da var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Konun başlığını görünce neden aklıma bu video geldi şimdi acaba. :D

Ayak ile orantılı olmaz boy 186 boyumda var ama 43 numara daha ayağım. Bundan daha büyük giyen benden kısa arkadaşlarım da var.

Doktorlar sözde boyla ilgili diyor ilginç, ama burada ki sonuçlara göre pek de ilgisi yok herhalde. 186 boya da 43 küçük gibi ama ya, gene de biraz orantısı vardır boyla. Bu arada benim de 53 oldu ayak. 😂

O nasıl hormonmuş arkadaş [emoji16]. Boyun artık uzamamaya başladıysa bu saatten sonra uzamaz diye tahmin ediyorum. Ben de 17-18 yaşıma kadar bücür bücür dolaştım, 1.65, sonra bir anda arttı, 1.86, ve o zamandan beridir 1 cm arttım [emoji52]
Abi 17-18 yaşında ne içtin? banada söyle. Boyunun uzaması için bir teknik uyguladınmı? Spor? Uyku? Besin? Lütfen sırrını söyle, bana çok lazım. lütfen cevap ver abi. iyi günler.

Bu en kritik ve en nefis içeceklerden (proteinlerden) biri de süt, ama direk süt içmeyi sevmiyor olabiliriz, örneğin kakaolu süt + bisküvi ile hergün 1 bardak süt düzenli içilirse uzamaya katkısı mutlaka olur, kemikteki uzamaya doping etkisi olur. Tabi ki en başta genetik (aileden gelen) bir yapımıza bu konuda en başta bağlıyız, ama düzenli spor, iyi beslenme, deniz kenarında iseniz denizde (deniz suyundaki değişik elementlerin dolaylı katkısı) bol bol yüzebilme, vb. pek çok etmen birleşirse ortalamanın üzerine çıkabilmek her zaman mümkündür. Kolay gelsin.

Geri
Yukarı