Ayarlardan sıfırlamak mı yoksa format atmak mı daha mantıklı?

zody_0

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran Kartı: ASRock AMD Radeon RX 6600 Challenger D 8GB, İşlemci: AMD Ryzen 5 5500, Anakart: Asrock A520M-HVS AMD AM4 DDR4 Micro ATX Anakart, Ram: Team T-Force Vulcan TUF Alliance 16 GB (2x8) DDR4 3200 MHZ CL16 Ram, M2 SSD: AGI NVMe M.2 SSD 1TB M.2 2000/1690 MB/s
RAM
Team T-Force Vulcan TUF Alliance 16 GB (2x8) DDR4 3200 MHZ CL16
SSD veya HDD modeli
AGI NVMe M.2 SSD 1TB
Ekran kartı
ASRock AMD Radeon RX 6600
Anakart
Asrock A520M-HVS
İşlemci
AMD Ryzen 5 5500
Selamın aleyküm arkadaşlar, bazı yerlerde ayarlardan sıfırlamak sakıncalı gibi şeyler görmüştüm geçenlerde. Şimdi bilgisayarımı sıfırlamam lazım. Ayarlardan mı sıfırlamak mantıklı yoksa flash bellekten mi, hangisini önerirsiniz ve Windows 11 mi yoksa Windows 10 mu kurmalıyım?

Son düzenleme:
Selamın aleyküm arkadaşlar, bazı yerlerde ayarlardan sıfırlamak sakıncalı gibi şeyler görmüştüm geçenlerde. Şimdi bilgisayarımı sıfırlamam lazım. Ayarlardan mı sıfırlamak mantıklı yoksa flash bellekten mi, hangisini önerirsiniz?
Sen neden "sıfırlaman lazım"ı açıkca söylersen, sıfırlaman mı yoksa format atman mı gerekli o konuda daha güzel yardımcı olurlar.

Yoksa bana sorsan format. 6-8 yılda bir attığımdan.

Sen neden "sıfırlaman lazım"ı açıkca söylersen, sıfırlaman mı yoksa format atman mı gerekli o konuda daha güzel yardımcı olurlar.

Yoksa bana sorsan format. 6-8 yılda bir attığımdan.
AMD Software'i kurmaya çalıştığım zaman direk mavi ekran alıyorum. Bende böyle şeylerden biraz hoşlanmıyorum o yüzden. Sıfırlamak ve format atmak aynı anlama gelmiyor mu zaten

Selamın aleyküm arkadaşlar, bazı yerlerde ayarlardan sıfırlamak sakıncalı gibi şeyler görmüştüm geçenlerde. Şimdi bilgisayarımı sıfırlamam lazım. Ayarlardan mı sıfırlamak mantıklı yoksa flash bellekten mi, hangisini önerirsiniz?
Neden bilmiyorum ama ayarlardan sıfırlamak bana psikolojik rahatsızlıklar veriyor. Flash bellek en iyisi.

AMD Software'i kurmaya çalıştığım zaman direk mavi ekran alıyorum. Bende böyle şeylerden biraz hoşlanmıyorum o yüzden. Sıfırlamak ve format atmak aynı anlama gelmiyor mu zaten
Hayır, aynı anlama gelen şeyler aynı şekilde ifade edilir.

Sıfırlamak önceden belirlenmiş bir kayıt durumuna döndürmektir.

Format ise 0'ı baştan icat etmektir. Senin sorunun daha önce sıfırladıysan, format ile çözülebilir - lakin tüm sistemini kurmak istediğin AMD sürücüsüne göre gözden geçirmen gerek, belki erken bir sürücüdür ve hatalıdır, yarın düzelecektir.

Hayır, aynı anlama gelen şeyler aynı şekilde ifade edilir.

Sıfırlamak önceden belirlenmiş bir kayıt durumuna döndürmektir.

Format ise 0'ı baştan icat etmektir. Senin sorunun daha önce sıfırladıysan, format ile çözülebilir - lakin tüm sistemini kurmak istediğin AMD sürücüsüne göre gözden geçirmen gerek, belki erken bir sürücüdür ve hatalıdır, yarın düzelecektir.
Sanmıyorum hocam en son sürümü kurmuştum sorun çıkmamıştı sonra oyunlarda kayıt almak istediğim için pro edition kurmaya çalıştım. DDU ile sildim ve kuramadım bilgisayar xp'ye dönüyor bildiğiniz klasörler falan xp oluyor ve mavi ekran veriyor.

Sanmıyorum hocam en son sürümü kurmuştum sorun çıkmamıştı sonra oyunlarda kayıt almak istediğim için pro edition kurmaya çalıştım. DDU ile sildim ve kuramadım bilgisayar xp'ye dönüyor bildiğiniz klasörler falan xp oluyor ve mavi ekran veriyor.
AMD son sürücü kuruyorsun çalışıyor ancak kayıt için Pro kurduğunda problem çıkartıyor - Pro'da bir pro'blem var, peki kaydı OBS gibi bir programla alsan olmaz mı, misal acilse tabi. Değilse formatı 3-5 gün ertele, Pro'nun hata düzeltmeli bir hali çıkabilir.

AMD son sürücü kuruyorsun çalışıyor ancak kayıt için Pro kurduğunda problem çıkartıyor - Pro'da bir pro'blem var, peki kaydı OBS gibi bir programla alsan olmaz mı, misal acilse tabi. Değilse formatı 3-5 gün ertele, Pro'nun hata düzeltmeli bir hali çıkabilir.
Hocam şuan zaten açamıyorum amd'yi sağ tık yaptığım zaman açamıyorum hiçbir şekilde açılmıyor. DDU ile silmeyi denedim kaç defa mavi ekran yiyip yeniden başlattı kendini bilgisayar. Demek istediğim kayıt programı değil zaten obs vardı ancak son 1dk yı kaydetmek için uygulama arıyordum. Forumda AMD'de öyle bir ayar olduğunu söylediler bende biraz inceledim pro edition olduğunu gördüm ve sonuç bu açılmıyor amd şuan.

Ve şuan pro kurulu değil dediğim gibi kuramadım zaten mavi ekran verdi büyük ihtimalle dosyalar çakıştı ve şuan hata veriyor.

Hocam şuan zaten açamıyorum amd'yi sağ tık yaptığım zaman açamıyorum hiçbir şekilde açılmıyor. DDU ile silmeyi denedim kaç defa mavi ekran yiyip yeniden başlattı kendini bilgisayar. Demek istediğim kayıt programı değil zaten obs vardı ancak son 1dk yı kaydetmek için uygulama arıyordum. Forumda AMD'de öyle bir ayar olduğunu söylediler bende biraz inceledim pro edition olduğunu gördüm ve sonuç bu açılmıyor amd şuan.
Bu daha net açıklama oldu, güvenli modda girip silmeyi denediğin halde açılmıyorsa önce sıfırlamayı dene, yok işe yaramazsa format olacak - ancak format öncesi işletim sistemi anahtarın nerede v.b konuları inceleme önce, sonra hareket et.

Geri
Yukarı