Ayda 2500 TL kazanmak

Kendinize güvenin hocam, rahat ve huzurlu bir yaşam istiyorsanız bunu kazanmak zorundasınız.

"Vasıfsız olarak kazanmak istiyorum." diye bir şey yok, bir vasfın yoksa tek kuruş kazanamazsın. Önce kendini geliştir; bizim bahsettiklerimiz olur, bir zanaat üzerine kurs veya önlisans olur. İyi olduğun ve yaparken mutlu olduğun mutlaka bir şeyler olmak zorunda, git ve onu yap.

Çok çalışanın çok kazanması zorunlu değildir.

Yaşın 28 mi, okul okudun mu, bildiğin herhangi bir şey var mı? Kendini tanıt.

22 yaşındayım ve psikoloji okuyorum ama bölüm öldü ve ataması yok özeller ise psikologluktan çok yaşam koçluğu yaptırıyor o da bana göre değil. Bildiğim hiçbir şey yok.

Yazılımda çok para var diye iş önerisi yapılmaz. Yazılım ömürlük çalışmadır. 1-2 senede olacak iş değildir. Başladığın yerin aynısını 1 sene sonra tekrar başlamak zorunda kalacaksan, yazılıma başlanma diye bir uğraş yoktur. Yazılıma başlanmanın hedefleri vardır.

Kendinize güvenin hocam, rahat ve huzurlu bir yaşam istiyorsanız bunu kazanmak zorundasınız.

"Vasıfsız olarak kazanmak istiyorum." diye bir şey yok, bir vasfın yoksa tek kuruş kazanamazsın. Önce kendini geliştir; bizim bahsettiklerimiz olur, bir zanaat üzerine kurs veya önlisans olur. İyi olduğun ve yaparken mutlu olduğun mutlaka bir şeyler olmak zorunda, git ve onu yap.

Seboreik dermatitim de var ve bunun çaresi yok, ben bir kere geldiğim bu hayatta astım ve seboreik dermatit gibi yaşam kalitesini yerlere düşüren rahatsızlıklarla yaşıyorum yıllardır. Üstüne huzursuz aile yapısı da cabası. Böyle bir hayatta ne kadar olumlu olabilirim?

Seboreik dermatitim de var ve bunun çaresi yok, ben bir kere geldiğim bu hayatta astım ve seboreik dermatit gibi yaşam kalitesini yerlere düşüren rahatsızlıklarla yaşıyorum yıllardır. Üstüne huzursuz aile yapısı da cabası. Böyle bir hayatta ne kadar olumlu olabilirim?
SMA hastalarının bile bir umudu varken (tedavisi 2 milyon dolar civarı). Sizin umutlu veya olumlu olmamaniz mantıklı değil.

SMA hastalarının bile bir umudu varken (tedavisi 2 milyon dolar civarı). Sizin umutlu veya olumlu olmamaniz mantıklı değil.

Benden daha kötülerinin haline bakarak şükretmeyi uzun süre önce bıraktım. Bu kısır döngünün sonu yok çünkü. Ayrıca benden daha kötülerinin olduğunu biliyorum ama bu şu an içinde bulunduğum iğrenç durumu inanın hiç hafifletmiyor.

Yetenekli veya vasıflı olmanız önemli değil.
Bir yerden başlamanız gerekiyor.

Benim ingilizce seviyem çok iyi olmamasına rağmen yabancı kaynak, film ve dizi çevirisi yapmayı düşünüyorum.
Sonrasında ise az çok ne yapabileceğime kestiriyorum ama şu bölümü okuyup şunu yapacağım diyemiyorum çünkü gelecekten kendim için pek beklentim yok. :)

Geri
Yukarı