Ayda 2500 lira nereye yatırılmalı?

TheYOLA

Kilopat
Makaleler
2
Çalışmayı sevmiyorum. Mecbur olduğum için çalışıyorum, asosyal bir insanım, yeterli gelirim olsa evden hiç çıkmam. Asosyal olduğum için ayda 2500 lira biriktirebiliyorum. Benim amacım bir an evvel bir şeylere yatırım yapıp çalışmadan para kazanmak. Misal 2 - 3 tane ev alıp kiraya vermek gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çalışmayı sevmiyorum. Mecbur olduğum için çalışıyorum, asosyal bir insanım, yeterli gelirim olsa evden hiç çıkmam. Asosyal olduğum için ayda 2500 lira biriktirebiliyorum. Benim amacım bir an evvel bir şeylere yatırım yapıp çalışmadan para kazanmak. Misal 2 - 3 tane ev alıp kiraya vermek gibi.
Yazdıklarını okurken kendimi gördüm nedense.

Ayda 2500TL birikimle ev planı yapmak zor. Ama uzun vadede olabilir. Bence faize koy gelen parayı. Eğer içinden para çekiyorsan ara ara, günlük faize koy. Bu sayede faizi bozulmadan birikmeye devam eder. Meblağ arttıkça getirisi de yükselmeye başlar. Bir başka yöntem de, çeyrek altın alabilirsin. Bu ülkede düşmeyecek tek şey varsa o da altındır. İleri geri yapar ama öyle tepe taklak aşağı gitmez asla.

Uzun düşünülecek olur ise kripto riskli ama bir o kadar da gelirli bir yatırım olacaktır. Türk mantığı, tarla alıp değerlenmesini bekleyip satmak gibi (en kötü ihtimal ile) ancak bu yatırımın düzenli gelir sağlamayacağı da bir gerçek. Ev kirası gibi olmaz yani :)

Geri
Yukarı