Ay'daki uzay gemisi gerçek mi?

Bizler gelişmiş değiliz bence. Mesela basit olarak. Hala biz forumlardan , sesli arama veya görüntü aramalarla iletişim kuruyoruz internette. Hologram olarak görsem karşımdaki kişiyi ve öyle konuşsam nasıl olurdu? Bir anda Pluton'dan çıkmak istiyorum ben belki de? Bizler gelişmiş değiliz aksine gayet ilkeliz. Daha keşfedilecek çok ve çok şey var.
Ya o bakımdan düşünürsen zaten hiçbir zaman tam olarak gelişmiş olamayız ki. Hep gelişiyoruz.
Yaşam olur da 1000 yıl geçerse bugünlere gelişmemiş denecek, 2000 yıl sonra da 1000 yıl sonrasına.

Ya o bakımdan düşünürsen zaten hiçbir zaman tam olarak gelişmiş olamayız ki. Hep gelişiyoruz.
Hocam zaten oradan bakmamız gerek. Yoksa bizler insanlık olarak biz en gelişmişiz kafasıyla gidersek yavaş gelişiriz. Son 150 yılda elde ettik bu teknolojiyi ondan önce hep savaşlar. Dünya savaşları teknoloji ve bilime en büyük engel. Bizim gelişmemiz lazım daha, emekleme aşamasındayız.

Bizler gelişmiş değiliz bence. Mesela basit olarak. Hala biz forumlardan , sesli arama veya görüntü aramalarla iletişim kuruyoruz internette. Hologram olarak görsem karşımdaki kişiyi ve öyle konuşsam nasıl olurdu? Bir anda Pluton'dan çıkmak istiyorum ben belki de? Bizler gelişmiş değiliz aksine gayet ilkeliz. Daha keşfedilecek çok ve çok şey var.

Hocam her sinyali açıklamıyorlar bize.
Hocam öyle düşünürsek bu sonsuza kadar gider. Misal olarak, eskiden tuşlu telefon vardı. Görüntülü konuşma yoktu. O zamanda senin gibi görüş açısı yaparsak, Karşımdakiyle görüntülü konuşsam ne olurdu. Yani hocam sonsuza kadar gider bu.

Hocam öyle düşünürsek bu sonsuza kadar gider. Misal olarak, eskiden tuşlu telefon vardı. Görüntülü konuşma yoktu. O zamanda senin gibi görüş açısı yaparsak, Karşımdakiyle görüntülü konuşsam ne olurdu. Yani hocam sonsuza kadar gider bu.
Hocam gitsin istiyorum ben de. Teknoloji sonsuz bana göre. Sonu yok, ne kadar gelişirsen geliş hiçbir zaman en gelişmiş olamayız. Bu yüzden bu tavırdan da kurtulmamız gerektiğini düşünüyorum. Yoksa yavaş gelişiriz. Verdiğim sadece bir örnek. Elektrikli arabaları daha yeni kullanmaya başlıyoruz mesela. Yıllar önce hibrit veya elektrikli motorlar yok muydu? Vardı tabii ki de. Şimdi akıllarına geldi herhalde elektrik motorlu araba yapmak.

İnsanların on binlerce yıldır aynı yerde sayıp hiçbir bilimsel gelişme yapmadığı bana saçma geliyor. Günümüzdeki gelişimimiz özellikle son 100 yılda gerçekleşti. On binlerce yıldır insanlar hiç mi teknoloji üretmedi. Önceden farklı insan türleri olduğunu biliyoruz ama bu türlere ne olduğunu bilmiyoruz. Belkide farklı bir boyutta veya farklı bir gezegendeler.

İnsanların on binlerce yıldır aynı yerde sayıp hiçbir bilimsel gelişme yapmadığı bana saçma geliyor. Günümüzdeki gelişimimiz özellikle son 100 yılda gerçekleşti. On binlerce yıldır insanlar hiç mi teknoloji üretmedi. Önceden farklı insan türleri olduğunu biliyoruz ama bu türlere ne olduğunu bilmiyoruz. Belkide farklı bir boyutta veya farklı bir gezegendeler.
Hocam bizim ırkımıza savaşlar köstek oldu.

Hocam bizim ırkımıza savaşlar köstek oldu.

Doğrudur hocam ama savaşlarda kullanılmak üzere de birçok faydalı icat yapıldı ve günlük hayata yerleşti. Şahsen ben diğer türlerin de savaştığını düşünüyorum. Dünyada savaşan tek canlı insan değildir. Karıncalar dahi savaşır ama diğer insan türlerine ne olduğu her zaman kafamı kurcalıyor 😕

Geri
Yukarı