Aydınlık atmosferli, zombi ve mutantsız oyun önerisi

The Virtuoso

Hectopat
Selam arkadaşlar,

Yeni bilgisayarımı alalı 1 ay gibi bir süre oldu. Ben de heyecanla oynamayı hep çok istediğim oyunları oynamaya başladım. GTA V bitirdim, biraz Online takıldım. Battlefield V bitirdim. Bir süredir de Forza Horizon 4 ile vakit geçiriyordum. Ne oynayabilirim diye bakınıyorum.

ANCAK! Karanlık atmosfere sahip olmayan ve içinde mutant, zombi gibi yaratıklar olmayan oyun bulmak çok zor! Öyle oyunlar oynamak bana hiç keyif vermiyor. Oyun oynarken gerginlik istemiyorum. Elbette aksiyon yaşamak güzel ama aksiyonu da gerçekçi haliyle yaşamak hoşuma gidiyor. Battlefield ve Call of Duty serileri savaş oyunları hoşuma gidiyor mesela aksiyon ve savaş olarak. GTA V ve Forza Horizon 4 ise aydınlık atmosferiyle bayıldığım oyunlar. Yaratık sevmiyorum!

Daha önce oynamayı çok istediğim üç oyunu atmosferi ve gerginliği sebebiyle bıraktım. Bioshock oynama denemelerim yarım kaldı, Dead Space serisini tamamlayamadım. En son Metro Redux denedim onu da tamamlayamadım. Yok yani olmuyor. Psikolojik gerilim ve karanlık atmosfer hiç hoşuma gitmiyor. 1 saatlik bir gameplay ruhumu karartmaya yetiyor :)

3. sezondan beri LoL ve 2016'dan beri de Rocket League oyuncusuyum. Rekabetçi oyunları severim ama yeni bilgisayarımda hikayesi hoşuma gidebilecek oyunları oynamazsam ayıp edermişim gibi geliyor :)

Red Dead Redemption 2 mesela sevebileceğim bir oyun gibi hissettim. Şu anda fiyatı çok pahalı, indirim gelirse alıp oynayacağım. Yine Mafia: Definitive Edition listemde yer alıyor. İndirim bekliyorum.

Sizlerin önerisi neler arkadaşlar? Platform oyunları değil de şöyle hoş grafiklerle oynayabileceğim depresif, karanlık ve korkutucu atmosferi olmayan, kesinlikle yaratıksız oyunlar istiyorum!

(Not: Xbox Game Pass üyeliğim var.)

Yeni konular

Geri
Yukarı