Çözüldü Aygıt Yöneticisi Intel HD Graphics 4600 Ünlem Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Reavak

Hectopat
Daha fazla  
Sabahtan beri Nvidia Denetim Masası'na girerken sorun yaşıyorum ve "Nvidia ekran ayarları kullanılamaz" diye hata alıyorum. Hatada "Nvidia GPU'ya bağlı bir ekran kullanmıyorsunuz" diyor. Bunun sorununu ararken aygıt yöneticisine girdim ve 1. resimde göreceğiniz üzere Intel(R) HD Graphics 4600 görüntü bağdaştırıcısının yanında sarı bir ünlem işareti olduğunu farkettim. Sorunu çözmeyi denerken "Sürücü yazımını güncelleştire" girdim. Güncel sürücü yazılımını otomatik arattım ve 2. resimde gördüğünüz sorunu alıyorum.

Bilgisayarım Monster Abra-A5-V4 Laptop
Ekran kartım GTX 960M
İşlemcim I7-4720HQ CPU @2.60GHz
İşletim Sistemim: Win10

Ekran Alıntısı.PNG
Ekran Alıntısı2.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Donanım kimliği ile manuel olarak sürücüyü kurun.
Donanım Kimliği ile sürücüleri bulun
Biraz daha açıklayıcı olabilir misiniz ? Bunu Nvidia aygıtım için mi Intel aygıtım için mi yapmam gerekiyor ? Intel'in en son sürücüsü yüklemeye çalışıyorum ama ondada "Kurulum bir ya da fazla aygıt sürücüsünü yükleyemedi" hatası alıyorum ve kurulum yarıda kesiliyor.

İkisi için. Örneğin Intel'e çift tıklayın>Detaylar>Özellik kısmından ''Donanım Kimlikleri''ni seçin.
4 satır çıkacaktır. 1. satırı kopyalayın ve Google'da aratın. Uygun sürücüyü bulup yükleyin. Eğer bulamadıysanız 2. satırı kopyalayıp aratın. Satırlardan indikçe bulma ihtimali artar.

Aşağıdaki rehberi okuyun:
Donanım Kimliği ile sürücüleri bulun

İkisi için. Örneğin Intel'e çift tıklayın>Detaylar>Özellik kısmından ''Donanım Kimlikleri''ni seçin.
4 satır çıkacaktır. 1. satırı kopyalayın ve Google'da aratın. Uygun sürücüyü bulup yükleyin. Eğer bulamadıysanız 2. satırı kopyalayıp aratın. Satırlardan indikçe bulma ihtimali artar.

Şimdi sürücümü buldum ama kurulum yapmaya çalışırken "Intel kurulum bir veya daha fazla aygıt sürücüsünü yükleyemedi" hatası alıyorum. Intel sürücüsünü Program ekle ve kaldırdan sildim önce öyle yükledim ama aygıt sürücüsünden kaldırmadım acaba bunun nedeni o mu ?

kurulumhatası.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunun ben hala Intel'de olduğunu düşünüyorum, NVidia yerine Inteli kaldırsam daha mantıklı olmaz mı ?
Nvidia sürücüsü yüklü mü? Linkteki rehber sadece AMD ve Nvidia için. İkisini de kaldırmanız lazım. Nvidia'yı kaldırmak için verdiğim rehberi uygulayın, daha sonra İntel'i kaldırın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı