Çözüldü Aygıt Yöneticisinde HD 7670M Gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mertarı

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar.
Sorumu kısaca özetleyecek olursak ekran kartım zaten driver sorunlu bir kart (HD 7670M).
Eskiden verdiği hatalar sürücüyü silip yükleyince düzeliyordu. Şimdi ise aynı işlemi yapmama rağmen düzelmiyor.
Sorun şu: Kart ne aygıt yöneticisinde ne DxDiag'da gözükmüyor. Kart herhangi bir şekilde devreye girmiyor kısacası kullanamıyorum.
İnternette bu soruna çözüm olarak:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İşlemini yapıyorlar. Aynı şeyleri yapmama rağmen düzelmedi. Sizce kart yanmış olabilir mi? Sorun fiziksel mi donanımsal mı?

Yazım hataları varsa affedersiniz.

Ekran kartı sürücüsünü kurarken "Aygıt tespit edilemedi" gibi bir hata veriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yani format mı denemeliyim? Sorduğum çoğu kişi kart yanmış diyor.
Bu tarz sorunlarla çok karşılaştım, her ikisinde olabilir.
- Kart bozulduğunda dediğiniz gibi gözükmeyebiliyor.
- Yanlış sürücü yüklendiğinde veya Windows güncelleme yaptığında yine sorun olup gözükmeyebilir.
Ben zamanında ikisiyle de karşılaştım, emin olmak adına benim tavsiyem format denemelisiniz. Formattan sonra internete bağlamadan aygıt yöneticisine bakın orada kaç tane ekran kartı görünüyor.
Bu arada o kart bende de var, Windows 10 desteklemiyor gibi bir şey bende 10 geçmiştim, kart aktifleşmiyordu, eğer Windows 10 kullanıyorsanız acil Win 8.1'e dönün, sorun düzelecektir.
Win 8.1'e dönün güncel Crimson beta sürücüsünü yüklemeyin bu arada o driver performansta sıkıntı yaratıyor, Win 8 için olanını deneyin olmazsa, Win 8.1 2015 sürücüsünü yükleyin, büyük ihtimal HD 4000 kartıda var ilk önce onu indirip kurun.

Hocam arkadaş deneyebilir fakat olacağından pek ümitli değilim, Windows 10'da iken formatlar DDU ile kaldırmalar her şeyi yapmıştım ama hala kart aktifleşmemişti ben Win 8.1'e döndüm.
Toshiba bilgisayarımda aynı kart vardı. Çalışıyordu. Bazen AMD tarafının sağladığı sürücüler sorun yapıyor, üreticinin sağladığı sürücü ile çalışabilir. Fakat temiz kurulum gerekebilir, Windows update yüklerse zaten durum vahim.
Eski nesil Amd kart kullanan Casper markaları uğraşa uğraşa çalıştırıyordum. Temiz kurulum illa çalışacağını düşünüyorum.

Geri
Yukarı