Çözüldü Aygıt Yöneticisinde HD 7670M Gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mertarı

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar.
Sorumu kısaca özetleyecek olursak ekran kartım zaten driver sorunlu bir kart (HD 7670M).
Eskiden verdiği hatalar sürücüyü silip yükleyince düzeliyordu. Şimdi ise aynı işlemi yapmama rağmen düzelmiyor.
Sorun şu: Kart ne aygıt yöneticisinde ne DxDiag'da gözükmüyor. Kart herhangi bir şekilde devreye girmiyor kısacası kullanamıyorum.
İnternette bu soruna çözüm olarak:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İşlemini yapıyorlar. Aynı şeyleri yapmama rağmen düzelmedi. Sizce kart yanmış olabilir mi? Sorun fiziksel mi donanımsal mı?

Yazım hataları varsa affedersiniz.

Ekran kartı sürücüsünü kurarken "Aygıt tespit edilemedi" gibi bir hata veriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yani format mı denemeliyim? Sorduğum çoğu kişi kart yanmış diyor.
Bu tarz sorunlarla çok karşılaştım, her ikisinde olabilir.
- Kart bozulduğunda dediğiniz gibi gözükmeyebiliyor.
- Yanlış sürücü yüklendiğinde veya Windows güncelleme yaptığında yine sorun olup gözükmeyebilir.
Ben zamanında ikisiyle de karşılaştım, emin olmak adına benim tavsiyem format denemelisiniz. Formattan sonra internete bağlamadan aygıt yöneticisine bakın orada kaç tane ekran kartı görünüyor.
Yani format mı denemeliyim? Sorduğum çoğu kişi kart yanmış diyor.
- Yanlış sürücü yüklendiğinde veya Windows güncelleme yaptığında yine sorun olup gözükmeyebilir.
Ben zamanında ikisiyle de karşılaştım, emin olmak adına benim tavsiyem format denemelisiniz. Formattan sonra internete bağlamadan aygıt yöneticisine bakın orada kaç tane ekran kartı görünüyor.

Çözüm
Bu hafta içi format atıp sonuçları paylaşacağım. Yardımınız için sağolun.

Herkese merhabalar.
Sorumu kısaca özetleyecek olursak ekran kartım zaten driver sorunlu bir kart (HD 7670M).
Eskiden verdiği hatalar sürücüyü silip yükleyince düzeliyordu. Şimdi ise aynı işlemi yapmama rağmen düzelmiyor.
Sorun şu: Kart ne aygıt yöneticisinde ne DxDiag'da gözükmüyor. Kart herhangi bir şekilde devreye girmiyor kısacası kullanamıyorum.
İnternette bu soruna çözüm olarak:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İşlemini yapıyorlar. Aynı şeyleri yapmama rağmen düzelmedi. Sizce kart yanmış olabilir mi? Sorun fiziksel mi donanımsal mı?

Yazım hataları varsa affedersiniz.

Ekran kartı sürücüsünü kurarken "aygıt tespit edilemedi" gibi bir hata veriyor.

Hocam güvenli modda DDU ile eski sürücülerinizi kaldırıp kartınızın sitesine gidip en son sürücüsünü bulup indirin lütfen.

Hocam güvenli modda DDU ile eski sürücülerinizi kaldırıp kartınızın sitesine gidip en son sürücüsünü bulup indirin lütfen.
Kuramıyorum hocam.
Arkadaşlar kart yanmamış, format atınca düzeldi.

IMG_20210816_234610.jpg

Son düzenleme:
Son düzenleme:
Şimdi baya uptade çıktı onları yapsın sonra bunda da bakayım hocam.

Hocam kendi kendine yine gitti 🤦🏻‍♂️
Tahminimce Windows'un kurduğu sürücü bozuyor.
- Sisteme tekrar format atın veya sistem geri yükleme yapın ( İki tane gözüksün )
- Sonrasında internete bağlamadan buradaki çözümü uygulayın.
- Son olarak Dell Inspiron buradan indirerek kurun.
Muhtemelen sorun düzelecektir.

- Sisteme tekrar format atın veya sistem geri yükleme yapın ( İki tane gözüksün )
Yarın deneyeceğim, sonuçları paylaşırım. Bu arada yardımınız için teşekkür ederim.
- Sisteme tekrar format atın veya sistem geri yükleme yapın ( iki tane gözüksün )

Hocam peki sizce iki de bir bununla uğraşmak yerine gelen 1500₺ teklife evet demek mantıklı mı?
-HD7670M 1 GB/ HD4000.
-12 GB RAM.(satarsam 4 GB olarak veririm.)
-i5 3337u.
Açıkçası bu durumda daha fazla etmez diye düşünüyorum. Siz anlıyor gibisiniz, lütfen bir akıl verin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı