Aygıt yöneticisinde sürücü yazılımını sil seçeneği yok

Faslan

Hectopat
Öncelikle merhabalar. Bilgisayarımın ekran kartı yandığı için HD 3650 ekran kartı aldım ve taktırdım. Bundan önce HD 4870 kullanıyordum ve sürücüsü bilgisayarda yüklüydü ve çözünürlük 1440x900'dü. HD 3650'yi takıp kasayı açtıktan sonra çözünürlük kendi kendine değişti. Sürücüyü kaldırıp tekrar yüklemeye çalıştım ancak aygıt yöneticisinde önceden var olan sürücü yazılımını sil seçeneği sürücüyü kaldırırken bir türlü çıkmadı. Defalarca kaldırıp bilgisayarı resetledim ama sürücüyü tekrar yüklemeye çalıştığımda en güncel sürücü zaten yüklü gibisinden bir yazı çıktı karşıma ve hiçbir işlem yapamadım. Bilgisayar çözünürlük listesinde 1440x900 gözükmüyor ve bu beni çıldırtmaya başladı. Yardımcı olursanız sevinirim.

DDU ile silip yeniden sürücü yükleyin.

W8.1 ve 10 için HD4000 ve öncesi için sürücü desteği yok. Sürücüyü W10 otomatik algılıyor o yüzden iş belki de şansa kalıyor. 4870'te işler yolunda gider 3650'de gitmez bu iş böyle. Bende de hd3650 var 1366x768'de sorun yok.
Keşke 5570 ya da amaç ekrana görüntü vermekse 5450 alsaydın.

W8.1 ve 10 için HD4000 ve öncesi için sürücü desteği yok. Sürücüyü W10 otomatik algılıyor o yüzden iş belki de şansa kalıyor. 4870'te işler yolunda gider 3650'de gitmez bu iş böyle. Bende de hd3650 var 1366x768'de sorun yok.
Hocam yalnız benim tek problemim sürücüyü kaldıramamak. Sürücü yazılımını sil seçeneği olsa sürücüyü kaldırıp yükleyeceğim ve sorunumu halledicem. O seçenek olmadığı için sürücüyü kaldıramıyorum. Normalde böyle olmaması lazım. En son yüklü olan sürücü hala yüklü olarak görünmeye devam ediyo. Attığım linkteki gibi indirene kadar aynı sorunu HD 4870'te de yaşamıştım. Linkteki gibi yükleyince sorunum çözülmüştü.
DDU ile silip yeniden sürücü yükleyin.
DDU'yu da denedim ama sadece bilgisayara yüklenen amd dosyalarını sildi. Aygıt yöneticisindeki sürücü orda kalmaya devam etti.
Windows 8.1 yerine 8 yüklesem onda var mıdır sürücü desteği peki?

Son düzenleme:
Hocam yalnız benim tek problemim sürücüyü kaldıramamak. Sürücü yazılımını sil seçeneği olsa sürücüyü kaldırıp yükleyeceğim ve sorunumu halledicem. O seçenek olmadığı için sürücüyü kaldıramıyorum. Normalde böyle olmaması lazım. En son yüklü olan sürücü hala yüklü olarak görünmeye devam ediyo. Attığım linkteki gibi indirene kadar aynı sorunu HD 4870'te de yaşamıştım. Linkteki gibi yükleyince sorunum çözülmüştü.

DDU'yu da denedim ama sadece bilgisayara yüklenen amd dosyalarını sildi. Aygıt yöneticisindeki sürücü orda kalmaya devam etti.

Windows 8.1 yerine 8 yüklesem onda var mıdır sürücü desteği peki?
Evet, Amd'nin sitesinden indirebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı