Ayı beslemek ister miydiniz?

Türkiye'de ayı yok. Olsa bile vahşidir, evcilleştirilemez ya da çok zordur. Bir apex predator'u nasıl evcilleştirebilirsin ki? Ha yavruluktan alınırsa mümkün.

Benim sürekli takip ettiğim bir kanal var;

Uzun süre izlerseniz ayıların aslında büyük köpekler olduğunu farkediyorsunuz :)

Zaten köpekler ayılara atlara oranla çok daha yakın akrabalar.

Tüm hayvanları sevsemde en sevdiğim 3 hayvan; Köpek, at ve ayı. Ayı hariç diğer ikisi ile sürekli iç içeyim. Ayıyı ise sadece çocukken ayı oynatanlar vardı. Onların yanına gidecek kadar yakınlık kurabildim. Mahalleye gelirdi kocaman ayı, oynatırlardı, göbek atardı, hamamda kadınlar nasıl bayılır gösterirlerdi :D

Benim sürekli takip ettiğim bir kanal var;

Uzun süre izlerseniz ayıların aslında büyük köpekler olduğunu fark ediyorsunuz :)

Zaten köpekler ayılara atlara oranla çok daha yakın akrabalar.

Tüm hayvanları sevsemde en sevdiğim 3 hayvan; köpek, at ve ayı. Ayı hariç diğer ikisi ile sürekli iç içeyim. Ayıyı ise sadece çocukken ayı oynatanlar vardı. Onların yanına gidecek kadar yakınlık kurabildim. Mahalleye gelirdi kocaman ayı, oynatırlardı, göbek atardı, hamamda kadınlar nasıl bayılır gösterirlerdi :D

Hocam siz bayağı içli dışlıymışsınız yahu. 😀

Hocam siz bayağı içli dışlıymışsınız yahu. 😀

Dokunmadan sevmeden içli dışlı diyemem. Artık ne zaman nasıl denk gelir bilmiyorum. Ormanda falan görsem muhtemelen beslerim. Sanıldığının aksine ayılar kolay kolay insanlara saldırmazlar. Evinin önünden ayıyı terlikle kovalayanlar var :) Yemek falan uzatınca köpek kadar bile rahat olamazlar, çekine çekine belki. Ama hırsızlıkta üstlerine yok tabi :)

71771487_2428637227419557_6215697797715329024_n.jpg

Geri
Yukarı