Ayıplı Ürünlerde Önce Servise mi Yoksa Tüketici Hakem Heyetine mi Gidilmeli?

Ahmetcan demir

Hectopat
Merhabalar, ayıplı ürünlerde ilk olarak ürünü aldğımız şirketin servisine mi gitmeliyim? Yoksa doğrudan Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurabilir miyim? Eğer servise gideceksem kaç kere gitmem gerekir?

Bilgili kişiler cevaplarsa çok mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam aldigim yere götürdüm ancak ürünü açıp bakmadan üründe hicbir sey olmadigini soylediler ne yapmaliyim ?
Tüketici Hakem Heyetine başvurun. Ayrıca böyle bir şey nasıl yapıyorlar? Siz ayıplı ürün olduğunu söyledikten sonra onların zaten gerekli servisine ulaştırması gerek. Böyle demeye hakları yok. Hangi firma o?

hepsiburada tarzı sitelerden aldıysanız 15 gün içinde direk iade etme hakkınız var.Ürünü ayıplı yerine beğenmedim derseniz direk iade yapıyolar.Ürün bozuk yada ayıplı dediğinizde teknik servise yönlendirirler.Sorunu var ise iade ederler.Vatan tarzı marketlerden aldıysanız orası direk teknik servise gönderir.Ayıplı ise iade yada değişim olur

Tüketici Hakem Heyetine başvurun. Ayrıca böyle bir şey nasıl yapıyorlar? Siz ayıplı ürün olduğunu söyledikten sonra onların zaten gerekli servisine ulaştırması gerek. Böyle demeye hakları yok. Hangi firma o?
Casper
Urunun ayipli oldugunu firmaya ben soyledim yani onlar soylemedi ilk servise gittigimde urunde bi sikinti oldugunu soyledim ama bakmadilar bile
Aldığınız yere gidin onlar zaten büyük ihtimalle servise yollarlar eğer servis çözüm bulmazsa Tüketici Hakem Heyetine başvurun.
Merhaba servise yolladim servisten geri geldi pc fakat servisten geldikten sonra pcmin performansi dahada dustu ne yapmaliyim?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı