Aylık 140 bin TL gelir ile hangi araba alınmalı?

Ben de aynı şekilde şok oldum cevapları görünce.

Başlıkta 140 bin TL gelir ile hangi araba yazıyor 140 bin TL gelir yazınca Türkiye'de yaşadığınızı düşünüyoruz ondan dolayı ayrıca 140 bin TL gelir Türkiye'de bana kalırsa az bir gelir orta üst sayılabilir üst+ olmak için aylık gelir 5+ milyon TL gerekli.

Türkiye'de doktor maaşı 9325 TL Belçika'da doktor maaşı 13.800 euro (212.941TL) Kısacası Biz en kötü arabayı almak için 20 ay çalışırken Belçika'daki aynı roldeki kişi 1 ay çalışıyor. Ünevirse sınavında iyi bir derece yapmak için bu kadar uğraştığıma üzülüyorum bazen.

Başlıkta 140 bin TL gelir ile hangi araba yazıyor 140 bin TL gelir yazınca Türkiye'de yaşadığınızı düşünüyoruz ondan dolayı ayrıca 140 bin TL gelir Türkiye'de bana kalırsa az bir gelir orta üst sayılabilir üst+ olmak için aylık gelir 5+ milyon TL gerekli.
Şaka mı yapıyorsun doğruyu söyle ?

Üst komşum 1000 TL ile geçinemiyor. Bizim şirket yine iyi veriyor. 45 k.

140.000TL kazanan bir insanın yaşamına göre aylık 30-35 civarı harcar diye tahmin ediyorum. Bu da aylık 110.000TL biriktirme payı yapıyor. Yıllık da 1.3m TL yani 9.000.000TL'lik araba eğer 8 yıl sonra hala 9 milyon TL olursa alabilir.

Bu mevlada kazanan biri yatırımı neye yapacağını iyi bilir. Para parayı çeker, 5 yıla kalmadan rahat alır 9m lik arabayı.

Aylık 140.000 çok diyen arkadaşlar; 140.000 TL = 10.000 $.

Aylık 10.000 $ müthiş fazla bir para değil. Tamam, Türkiye'de baya iyi para yapıyor ama kazanılmayacak bir para değil.

Kripto paralarla veya E-Ticaret ile uğraşıyorsa yapabilir.
Aylık 140.000 TL, 9 bin Euro yapar. Türkiye'de 9 bin Euro kazanmak uluslararası verilere göre Almanya ve genel olarak birçok Avrupa ülkesinde aylık 27-30 bin Euro arasında kazanmak demektir. Almanya üzerinden gidersek ki en gelişmiş Avrupa ülkesidir. Bu ülkede bile yıllik gelire vurdugumuzda bu parayi kazanabilenler toplumun yüzde 1'lik dilimini oluşturur(20-30k Euro arası) yani bu da demektir ki 9 bin Euro Türkiye dahil olmak üzere Almanya'da da eşdeğeri olan kazanç ile doğru orantılı olarak "müthiş" bir paradır.

Sağdan soldan duyduklarınizla güncel kur üzerinden çevirip şu kadar "Euro/dolar yapıyor, o yüzden çok büyük para değil" demeniz sadece kahvehane muhabbetidir. Ötesi değildir.

Almanya'da bile toplumun bu kadar küçük ve şanslı bir azınlığınin kazanabilme ihtimali olan bir parayı sanki her isteyen kazanabilirmiş gibi lanse etmeye gerek yok.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı