Aynı altyapıda farklı internet servislerini kullanmak kalitede fark eder mi?

Smith Wesson

Decapat
Daha fazla  
Merhaba,
Başlıkta yazdığım gibi çoğumuz Telekom altyapısından hizmet alıyoruz farklı ISS'ler kullanmak internet kalitesini etkiler mi?
Eğer fark ediyorsa hangi ISS tavsiye edersiniz fiyat/performans olarak?

Farklı servis sağlayıcılarının en büyük dezavantajı arıza durumunda kendi ekipleriyle duruma müdahale edememeleri. Ve bu süreçte sizin de müşteri hizmetlerinden alabildiğiniz destek sınırlı kalıyor.

Fakat bir çok duruma Türk Telekom’un size sunduğundan daha yüksek hızlarda internet sunabiliyorlar benzer fiyatlara.

Farklı servis sağlayıcılarının en büyük dezavantajı arıza durumunda kendi ekipleriyle duruma müdahale edememeleri. Ve bu süreçte sizin de müşteri hizmetlerinden alabildiğiniz destek sınırlı kalıyor.

Fakat bir çok duruma Türk Telekom’un size sunduğundan daha yüksek hızlarda internet sunabiliyorlar benzer fiyatlara.
Hızdan ziyade kopma ve ping çok önemli zaten speedtest yapınca hepsi aşağı yukarı aynı değeri veriyor. Benim derdim sorunsuz kesintisiz en düşük ping ile hizmetten faydalanmak bunda fark olur mu diyorum.

Fark olur evet. Her firmanın routing biçimleri farklıdır. Bu sebeple X firması sizde 90 ms pinge sebep olabilirken Y firması size 60 ms verebilir. Belki örnek uçuk kaçık oldu ama evet pinge etkisi var.
Gıbırnet kullanırken ping 20 idi Merkürnet'e geçtim 35'e çıktı sordum aynı port kullanıyoruz dediler. Ama Gıbırnette DNS aktifti belki ondan ediyordu bilmiyorum. Şu halde benim İSS için seçeceğim en doğru adres hangisi olur?

Gıbırnet kullanırken ping 20 idi Merkürnet'e geçtim 35'e çıktı sordum aynı port kullanıyoruz dediler. Ama Gıbırnette DNS aktifti belki ondan ediyordu bilmiyorum. Şu halde benim İSS için seçeceğim en doğru adres hangisi olur?
DNS'in öyle aman aman bir etkisi yok. Genelde ISS yönlendirmeleri farklı olduğu için daha az ping alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı