Aynı altyapıda TurkNet ve Türk Telekom internet hizmetinin farklı olması

Depper

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, şu anda Turkcell Superonline kullanıyorum. Yakın bir tarihte internetimi değiştireceğim, uzun bir süredir TurkNet'e geçmek istiyordum ancak altyapımı sorguladığımda 100Mbps alabildiğimi gördüm ama Türk Telekom fiber altyapısı olduğunu söylüyor. Bunun üzerine TurkNet ile görüştüm, kendileri "biz altyapımızı Türk Telekom'dan alıyoruz, eğer biz veremiyorsak onlar da fiber veremez" dedi. Türk Telekom'la görüşemiyorum, bu yüzden size sormak istedim bu arada kalmışlığı...

Ayrıca Vodafone altyapısında da fiber gösteriyor lakin hani Vodafone'a geçmek korkutuyor. güncel olarak hattım Vodafone ve pişmanım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, şu anda Turkcell Superonline kullanıyorum. Yakın bir tarihte internetimi değiştireceğim, uzun bir süredir TurkNet'e geçmek istiyordum ancak altyapımı sorguladığımda 100Mbps alabildiğimi gördüm ama Türk Telekom fiber altyapısı olduğunu söylüyor. Bunun üzerine TurkNet ile görüştüm, kendileri "biz altyapımızı Türk Telekom'dan alıyoruz, eğer biz veremiyorsak onlar da fiber veremez" dedi. Türk Telekom'la görüşemiyorum, bu yüzden size sormak istedim bu arada kalmışlığı...

Ayrıca Vodafone altyapısında da fiber gösteriyor lakin hani Vodafone'a geçmek korkutuyor. Güncel olarak hattım Vodafone ve pişmanım.

444 0 375'ü arayıp sorabilirsiniz neden arayamıyorsunuz? Ayrıca altyapı olarak fiber gözükse bile boş port var mı onu sorgulamaları lazım bunu da en net Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz. Mesela ben altyapı sorgularken her firmada VDSL olarak gözüküyordu internet alacağım zaman altyapı VDSL olmasına rağmen boş port olmadığı için bir süre VDSL alamadım.

ADSL-VDSL altyapının sahibi Türk Telekomdur. Fiber altyapılar ISS'lere göre değişir. Misal bölgende Superonline Fiber varsa Türk Telekom Fiber var diye bir kaide yok. Fakat VDSL olarak Türk Telekom var ise hepsi var. TT kendi altyapısı olduğu için fiber gösteriyor. Duruma/bölgeye göre Bu Fiber'i paylaşabiliyor.

1.5 Yıl kadar eve kadar fiber kullanmıştım TT altyapı ile TurkNet olarak. TT'yi arayıp altyapı olduğuna dair teyit alıp, var diyerek TurkNet'e danışabilirsin. Veremiyoruz diyorsa paylaşamıyorlardır veya port yoktur. O da bir ihtimal. Küçük bir ihtimal ama bazen birinden biri güncel durumu göstermiyor da olabiliyor.

Karışık ticari bir durum kısacası. Fiber Altyapıları ISS'ler kendi yatırımları ile yaptıkları için söz sahibi oluyorlar. VDSL-ADSL zaten TT abimizin.

@Depper eğer biz veremiyorsak dediği şu: Bizim altyapımızda gözükmüyorsa o anda TT'de de gözükmüyordur. Yoksa direkt olarak TT'den 1000 Mbps'e kadar alabilirsiniz. Vodafone'un mobili kötü ama ev İnterneti o kadar rezil değil. Yine de taahhütlü olup zamlardan etkilenmeyeceğiniz için TT'yi tavsiye ederim.

Ayrıca Vodafone altyapısında da fiber gösteriyor lakin hani Vodafone'a geçmek korkutuyor. Güncel olarak hattım Vodafone ve pişmanım.

Hocam burada bir yanlış anlaşılma var. Sizin adresinizde Türk Telekom fiber altyapısı varsa TurkNet en fazla 100 Mbps verebilir. Çünkü TurkNet tek fiyat anlayışı ile çalıştığı için size 300 TL'ye 1000 vermez. Yani TurkNet Telekom altyapısı ile maximum 100 verir. Ama siz Telekom veya mesela Comnet'ten almak isterseniz 1000 alabilirsiniz. Netspeed de Telekom altyapısı ile maksimum 200 veriyor. Yani bu tamamen Telekom altyapısını kullanan şirketlerin insiyatifi ve anlaşmasına bağlı.

Yeni konular

Geri
Yukarı