Aynı anda 3 dil öğrenilebilir mi?

Hocam diğer çoğu arkadaşın dediği gibi 3 dili aynı anda tavsiye etmem, kafanız karışır. 2 dil keyifli olur su gibi akar. Aynı sıralama benimde kafamda var. İngilizceyle Japoncayı şuan öğreniyorum ve İngilizceyi söktükten sonra Japonca-İspanyolca ilerleyeceğim. Yine de keyfiniz bilir.

İyi akşamlar, iyi sosyaller. Ben dillere aşırı ilgili bir kişiyim ama bunu geç fark ettim.
Şu an B1-B2 İngilizce ve A2 japoncam var ve büyük ihtimalle yaza kadar Kanji'ler hariç B1 olurum. (Japonca seviyesine göre N4 ortaları.)
Sorum şu.
Ben yaz da İspanyolca'ya başlasam sorun olur mu veya aranızda böyle şeyler deneyen var mı?
Tüm cevaplara açığım iyi sosyaller.
Bu sizin azim ve çalişmaniza bağli eğer yeterince azimli ve çalişkan iseniz yapabilirsiniz ben mesela İngilizce ve Fransızca öğreniyordum fakat fransızcaya pek aslinda calişmadiğm icin geri kaldi.

@DNA hocam yine rahatsız ediyorum mahzur görün de ben Japonca okuma kaynağı nasıl bulabilirim? Her dilde kitap var bir Japonca kitap yok Türkiye'de :/ sadece gazete okuyarak pek bir şey kapacağımı sanmıyorum, gazete aşırı resmi dille yazılma. Herhangi bir kaynak öneriniz var mı okuma için vs. ?

@DNA hocam yine rahatsız ediyorum mahzur görün de ben Japonca okuma kaynağı nasıl bulabilirim? Her dilde kitap var bir Japonca kitap yok Türkiye'de :/ sadece gazete okuyarak pek bir şey kapacağımı sanmıyorum, gazete aşırı resmi dille yazılma. Herhangi bir kaynak öneriniz var mı okuma için vs. ?
Amazon vesaire siteleri deneyin, köşedeki kitapevinde japonca kitabı zor bulursunuz.

Geri
Yukarı