Aynı anda 2 dil öğrenebilir miyim?

KürşaT0

Centipat
Daha fazla  
İyi günler. Şu an lise 3 yabancı dil bölümünde okuyorum ve İngilizcemi (B1) geliştirmek için çaba sarf ediyorum. Ayrıca Japonca öğrenmek istiyorum.

Yazın yabancı dil dershanesine başlamayı düşünüyorum. Bu hedefleri nasıl gerçekleştirebilirim? İngilizceyi nasıl bireysel olarak geliştirebilirim ve Japonca öğrenebilirim?

Bilmem gerekenleri söyleyebilir misiniz? Nelere dikkat etmem gerekiyor ve nasıl çalışmalıyım?

Japonca ve İngilizceye diğer dillere nazaran daha fazla ilgim var. Kendimi geliştirmek istiyorum ve her türlü öneriye açığım. Şimdiden teşekkür ederim ve iyi günler dilerim.

İngilizceni BTK akademi gibi sitelerden aslında ücretsiz eğitimide var seviye olarak ordan pratik yapabilirsin sınavda yapıyorlar sertifika var ama orda kendini denersin. Japonca da bilgim yok maalesef.

Japonca için konuşayım; grammer için LearnNihongo dil bilgisi kitabını okuyorum, gayet güzel ve öneririm. Kelime bilgisi için birçok sitede seviyeden seviyeye değişen (N1-N5) Kanji'leri bulabilirsin. Ayrıca 2 dili aynı anda öğrenmende çok sıkıntı olmaz bence. Ben de aynı konuyu açmıştım ama aradaki fark 2 dili de sıfırdan öğrenmek istememdi. Senin zaten İngilizcen az buçuk varmış, zamanın varsa Japonca da öğren.

Geri
Yukarı