Aynı bilgisayarda hem Linux hem Windows kullanmak

hazernag

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bir arkadaşım tek diske sahip olmasına rağmen istediği zaman Windows'a, istediği zaman Linux'a geçebiliyordu. Ve dosyaları iki sistemde de silinmiyordu. Bunu nasıl yaparım?

Sanal makineler çok kasıyor benim bilgisayarimda.
Dual boot yapabilirsin. Kasmasinin nedeni Guest Additions kurmamandir buyuk ihtimal ama Dual boot sormustun.

Ornegin baslangic icin sana onerecegim bir dagitim Mint'tir, Mint'in de soyle bir Dual boot kurulum rehberi var:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

RAM arttırabilirsiniz sanal makinede.
Tek olay o degil maalesef.

Dual boot yapabilirsin. Kasmasinin nedeni guest additions kurmamandir buyuk ihtimal ama Dual boot sormustun.

Ornegin baslangic icin sana onerecegim bir dagitim Mint'tir, Mint'in de soyle bir Dual boot kurulum rehberi var:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tek olay o degil maalesef.

Tek olay o değil ama az olsa da işe yarar.

Tek olay o değil ama az olsa da işe yarar.
Linux zaten 2GB versen onda kullanilabilir DE kullanimi da uygunsa, 200MB kullaniyor ihtiyac duymuyor sen buna 4096 versen de 16384 versen de ayni. Onemli olan yumusak olmasi icin Guest Additions kurup VirtualBox ve misafir makine ile bagi kurmak. KVM daha da iyi bir performans sunuyor. Fazla RAM her sey olmuyor bazi durumlarda.

Geri
Yukarı