Hem Windows hem Linux kurmak

Boş verin gelmeyin Linux'a. Yemin ediyorum bu Technopat'taki Linux'çular insanı bayıyor artık.
Ne güzel kısa yoldan Dual Boot anlatıyorum.
@Penterest'in inatla çok bilmişçesine bir şey anlatmaya çalışmasından gına geldi.

Boş verin gelmeyin Linux'a. Yemin ediyorum bu Technopat'taki Linux'çular insanı bayıyor artık.
Ne güzel kısa yoldan Dual Boot anlatıyorum.
@Penterest'in inatla çok bilmişçesine bir şey anlatmaya çalışmasından gına geldi.
Diğer dağıtımlarla dual boot yapması imkansızmış gibi mesaj atan sizsiniz;
İlk başta Windows 10 kur, daha sonra "Windows'un yanına kur" seçeneği olan her Linux dağıtımı ile Dual Boot yapabilirsin.

Birçok son kullanıcı için oluşturulmuş dağıtımlarda Windows'un yanına kur seçeneği var onu yapabilirsiniz. Eğer yoksa ext4 formatında bir bölüme kurabilirsiniz. Driver sorunu olmaz örneğin Linux dağıtımlarında ses sürücüm otomatik tanınırken Windows 10'da tanınmıyordu.

@TDSDoctor C#'la uğraşacaksanız, Linux'a uğramayın. Onun dışında hoşgeldiniz.
c# dotnet core cross platform uzun zamandır ve linux tarafında da uzun zamandır geliştirme yapılabiliyor. Belki windows daki gibi grafiksel arayüz çözümlerine sahip değil ama zaten bir developer cli den de kolay kolay kaçmaz diye düşünüyorum. Önemli olan istikrar.

Yeni konular

Geri
Yukarı