Aynı bölüme yatay geçişte 1. sınıftan mı yoksa 2. sınıftan mı başlanır?

kefenci50

Hectopat
Arkadaşlar ADÜ'de siyaset bilimi ve kamu yönetimi okuyorum Isparta SDÜ'ye yatay geçiş yapmak istiyorum ama tekrardan birinci sınıftan mı başlarım yoksa ikinci sınıftan mı başlarım onu tam kestiremedim. Derslere baktım çoğu aşağı yukarı uyuyor dersleri size de bırakayım bir bakar mısınız?
Bu görmüş olduğum 1.ve 2.dönem dersler.

799BBD21-A54D-41ED-8572-1D30D951E421.jpeg

7D5E2C13-1634-406E-9CD7-93390C9E0D1B.jpeg

Bu ise geçmek istediğim üniversitenin bölüm dersleri.

13EE5BF7-B0AE-4432-9547-371573A44EDA.jpeg

Aynı bölümde yatay geçişlerde bulunduğun üniversitede geçtiğin sınıftan devam edersin. Ancak derslerin adı tamamen aynı olsa bile üniversiteler içerik farklılığı sebebiyle bazı dersleri kabul etmeyebiliyor. Dolayısıyla bazı dersleri alttan alman gerekebilir bunların hangileri olacağını bölüm binasına giderek ya da arayarak öğrenebilirsin.

Aynı bölümde yatay geçişlerde bulunduğun üniversitede geçtiğin sınıftan devam edersin. Ancak derslerin adı tamamen aynı olsa bile üniversiteler içerik farklılığı sebebiyle bazı dersleri kabul etmeyebiliyor. Dolayısıyla bazı dersleri alttan alman gerekebilir bunların hangileri olacağını bölüm binasına giderek ya da arayarak öğrenebilirsin.
Hocam aradım da malum klasik öğrenci işleri, açmadılar telefonu.

Bu bilgi tamamen yanlış. Bu sene MYP ile geçiş yaptım ve şuan sadece 1. sınıf derslerini seçebiliyorum. Hangi sınıftan başlayacağın tamamen derslerin uyuşup uyuşmamasına bağlı.

Artı -1 Eksi
Bu bilgi tamamen yanlış. Bu sene MYP ile geçiş yaptım ve şuan sadece 1. sınıf derslerini seçebiliyorum. Hangi sınıftan başlayacağın tamamen derslerin uyuşup uyuşmamasına bağlı.
Bak dostum eğer derslerinin hiçbiri uyuşmuyorsa zaten mantıken kilide takılırsın ve 1. sınıftan başlarsın. Benim dediğimle bu durumun alakası nedir? Aynı bölümlerde %99 dediğim gibi oluyor.

Bak dostum eğer derslerinin hiçbiri uyuşmuyorsa zaten mantıken kilide takılırsın ve 1. sınıftan başlarsın. Benim dediğimle bu durumun alakası nedir? Aynı bölümlerde %99 dediğim gibi oluyor.
Derslerimin yarısı sayılmasına rağmen oldu bu durum. Ayrıca ilk yazdıklarını birdaha oku. Orada koşulsuz geçiş yaptığın sınıftan başlar diğer dersleri alttan alırsın yazmışsın. Yani tamamen yanlış bir bilgi. Ben de bu bilgiyi düzelttim hepsi bu.

Artı -1 Eksi
Derslerimin yarısı sayılmasına rağmen oldu bu durum. Ayrıca ilk yazdıklarını birdaha oku. Orada koşulsuz geçiş yaptığın sınıftan başlar diğer dersleri alttan alırsın yazmışsın. Yani tamamen yanlış bir bilgi. Ben de bu bilgiyi düzelttim hepsi bu.
Birçok arkadaşım bu şekilde geçiş yaptı ve bir sonraki sınıftan devam etti bazı dersleri alttan alarak. Mesela biri aynı senin gibi derslerin yarısı kabul edilmemişti alabileceği kredi miktarınca üst sınıftan dersler alıp devam etti. Bu okulla ilgili bir durum sanırım.

Bu bilgi tamamen yanlış. Bu sene MYP ile geçiş yaptım ve şu an sadece 1. sınıf derslerini seçebiliyorum. Hangi sınıftan başlayacağın tamamen derslerin uyuşup uyuşmamasına bağlı.

Merhaba ben de Myp ile yatay geçiş yapmak istiyorum ama konuyla ilgili sorularım var. Acaba Instagram hesabınız var mı birkaç soru sormak istiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı