Çözüldü Aynı iCloud hesabı bağlı iki farklı iPhone'a aramalar iki cihaza geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Flapers

Kilopat
2 tane iPhone var elimde. Aynı iCloud'a giriş yaptım. 2'sinde farklı telefon numaraları var. SIM kart farklı yani. Ana telefonuma gelen çağrı diğerinde de çıkıyor. Bunu nasıl önleyebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ayarlar > Genel sekmesinden HandOff'u kapat.

Bir de Ayarlar > Telefon > Diger cihazlarda arama gibi bir sey olacak onu da kapat gelmez daha.
Apple inşallah konu ile ilgili dönüş yapar ya da güncelleme ile gideriri sorunu...
Dönüş yaptılar :))

İki cihazda da şunu yapmamı ve denememizi istediler

Ayarlar > isim soyisim > icloud > icloud drive KAPALI olmalı dediler ; ben yaptım deniyorum sizde deneyin burdan hnr verirsiniz olursa işe yararsa hbrleşiriz

Ayarlar > isim soyisim > icloud > icloud drive KAPALI olmalı dediler ; ben yaptım deniyorum sizde deneyin burdan hnr verirsiniz olursa işe yararsa hbrleşiriz
Aynı sorun bendede var ios 17 ye kadar böyle bir sorun yoktu.Burada yazılan herşeyi yaptım yinede arama çağrı olarak değil ama diğer telefonda görüştüğüm kişilerin numaraların hepsi diğer iphone da görünüyor.Yıllardır 2 iphone aynı hesap kullanıyorum.ios 17 ile bunu yaşamaya başladım .Çözebilen varsa buraya yazarsa sevinirim.

Merhabalar, bende zaten kapalı idi, bende sorun devam ediyor. 17 ye geçince oldu bende 10 yıldır 2 telefonda kullanıyordum...

Aynen sorun devam ediyor cozemedik yani , tekrar gorusecegim apple işe bakalım ne olacak…
Boşuna görüşme ben görüştüm en yetkililerden biriymiş.Sorunun yazılımsal olduğunu düşünüyorum ve bu ios 16-15-14 vs.. yoktu dedim.ios 17 ile başladı dedim.telefonuma bağlandı bütün herşeyi kapattığımı gördü.En sonunda saçma olduğunu düşündüğüm şeyi yaptırdı.İki telefondada ağ ayarlarını sıfırla dedi.Bende birşey değişmeyeceğini peşinen söylememe rağmen dediğini yaptım.sonuç aynı oldu ve başka bir icloud hesabı kullanın dedi.Yani yazılımsal olduğunu kabul etmiyorlar çünkü bilmiyorlar.Çare olarak herkesin düşünebileceği ikinci iloud hesabını sundu.

Bende yetkili bir hanımefendi ile gorusuyorum su anda Valla bakalım açtılar bir incident/case su an surekli baglanıp telefonu inceliolar , bu arada kabul etti ios17den sonra oldugunu ; buradan bilgi veririm sizlere de…

Bende yetkili bir hanımefendi ile gorusuyorum su anda Valla bakalım açtılar bir incident/case su an surekli baglanıp telefonu inceliolar , bu arada kabul etti ios17den sonra oldugunu ; buradan bilgi veririm sizlere de…
Çok güzel bir haber, en azından sorunun ios 17 den kaynaklandığını anlamışlar, artık sorunu çözmeyi başarırlar inşallah...

Merhabalar, en son gelen İOS 17.2.1 sürümü ile sorun düzeldi gibi görünüyor bende. 3 telefondada aramalar görünüyordu, şimdi son 1 saat dir sorun yok gibi. Acaba sizde durum nasıl.

Son düzenleme:
Çok güzel bir haber, en azından sorunun ios 17 den kaynaklandığını anlamışlar, artık sorunu çözmeyi başarırlar inşallah...

Merhabalar, en son gelen İOS 17.2.1 sürümü ile sorun düzeldi gibi görünüyor bende. 3 telefondada aramalar görünüyordu, şimdi son 1 saat dir sorun yok gibi. Acaba sizde durum nasıl.
iki farklı icloud kullanmaya başladım ama yarına kadar test edip sorun giderilmiş dersen tekrar aynı hesaba iki telefonu bağlayacağım.Yarın gün içinde bilgi verebilirmisin düzelmiş mi diye?

Yeni konular

Geri
Yukarı