Aynı Marka Model İki Modem Arasındaki Fark

MuratKinq

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Sosyal Medya Uzmanı
Sevgili arkadaşlarım yine sizlerle bir deneyimimi paylaşmak istiyorum, eminim forumda bu konuda daha bilgili insanlar vardır belki çok basit bir konu olabilir ama başıma gelen bir olayı anlatmak istiyorum en azından sizin fikir ve görüşlerinizi almış olurum. Elimde TP-LINK TD-W9970 marka model iki tane modem var. Birisi 2 yıllık diğeri ise 3 aylık üründür. İçlerini açıp elektronik kartlarını dahi tek tek karşılaştırdım tamamen aynılar herhangi bir fark kesinlikle yok. Bilmiyorum diğer modem eski olduğu için mi yorulduğu için mi böyle oluyor sizler daha iyi bilirsiniz. Ben interneti film izlemek, film indirmek, yönettiğim web site ve sosyal medya hesaplarını kullanmak ve birde CS:GO oynamak için kullanıyorum. Aşağıya tek tek sıralıyorum iki modem arasındaki farkı. Bu arada internet paketi şuan 24 Mbps VDSL, benzer sorunu paketim 16 Mbps ADSL iken de alıyordum.

Eski 2 Yıllık TD-W9970: İnternet hız testinde ortalama 10 Mbps hız alıyorum. CS:GO en düşük 250 en yüksek 1000 ping alıyorum oyun tabi ki oynanmıyor. 2 GB'lık bir film indirmek 2-3 saat sürüyor. İnternette film izlerken ara ara duraksamalar oluyor. İnternette surf yaparken ara ara kasmalar oluyor. Bir sitenin tamamen yüklenmesi 5 saniye sürebiliyor.

Yeni 3 Aylık TD-W9970: İnternet hız testinde ortalama 18 Mbps hız alıyorum. CS:GO en düşük 70 en yüksek 120 ping alıyorum oyun hiç kasmıyor ve çok rahat oynanıyor. 2 GB'lık bir film indirmek 15-30 dakika arası sürüyor. İnternette film izlerken hiç duraksama olmuyor. İnternette surf yaparken hiç kasmıyor. Siteler çok çabuk yükleniyor.

Benim çok fazla teknik bilgim yok bu konuda, bu olan normal midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı