Çözüldü Aynı özelliklerde farklı marka RAM alınırsa sorun çıkar mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ferit Akbulut

Kilopat
Yer
Halep
Daha fazla  
Öncelikle herkese selamlar. Ben yaklaşık 3-4 yıl önce bir bilgisayar topladım. Ve 8 GB RAM taktım. Ben RAM'imi 16 GB'a yükseltmek istiyorum. Bunun için taktığım RAM'in aynısını almak istedim. RAM'imin fotoğrafını aşağıya ekledim. Çoğu siteyi gezdim fakat aynısından bulamadım. RAM'imin CL15 özellikleri DDR4 8 GB 2133 MHz. Ben aynı özelliklerde fakat farklı marka bir RAM alsam uyumsuzluk sorunu çıkar mı acaba?

ram.png

Açıkçası RAM'ler şans işi biraz hocam, tamamen aynı marka ve özellikteki RAM'ler bile sorun çıkarabiliyor (farklı seri), iki ayrı dünyanın (MHZ, marka vb.) uyumlu çalışabiliyor. Sorun olacağını düşünmüyorum fakat en sağlıklısı elinizdekini satıp kit almanız.

Ciplerinin ayni olması lazım. Benim kuzenim G.Skill CL15 3000MHz ile HyperX 3000MHz CL15 RAM'i birlikte kullanıyor. Tamamen şans işi. Çipleri ve özellikleri ayni ise sıkıntı olmaz gibi.

Öncelikle herkese selamlar. Ben yaklaşık 3-4 yıl önce bir bilgisayar topladım. Ve 8 GB RAM taktım. Ben RAM'imi 16 GB'a yükseltmek istiyorum. Bunun için taktığım RAM'in aynısını almak istedim. RAM'imin fotoğrafını aşağıya ekledim. Çoğu siteyi gezdim fakat aynısından bulamadım. RAM'imin CL15 özellikleri DDR4 8 GB 2133 MHz. Ben aynı özelliklerde fakat farklı marka bir RAM alsam uyumsuzluk sorunu çıkar mı acaba?

Eki Görüntüle 681570
Linklerini atın bakalım. Mhz , cl ve çip setleri aynı olmalı tam performans için.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı