Aynı problemin tekrarlaması durumuna müteakip iade için nasıl bir yol izlenmeli?

emrah_8

Kilopat
Makaleler
3
Garantisi devam eden bir ürüne sahibim, eylül ayında üründe sorunlar oluşmuştu. Garantiye gönderip parça değişimi gerçekleştirmiştik. Şu an benzer durum yine tekrarladı. Artık tekrar tekrar uğraşmak istemiyorum, bildiğim kadarıyla aynı sorun tekrarlayınca iade hakkımız doğuyordu diye biliyorum, doğru mudur? Ürünü yine servise versem büyük ihtimal yine parça değişimi yapmak isteyeceklerdir. Burada nasıl bir hamle yapmalıyım, sizce? Ürünü iade etmek istiyorum diye yazılı olarak üretici firmaya mı e-mail atmalıyım, servisine mi atmalıyım yoksa satıcıya mı atmalıyım?

Aynı arızayı iki kez yaptıysa değişim ya da bedel iadesi isteyebilirsiniz. Servisin aynı arızanın ikinci kere olduğunu kaydetmesi gerek yine de, incelenmeli yani. 3 kez aynı hatayı 1 de farklı bir hatayı yapan Monster değişim yapmıştı.

Aynı arızayı iki kez yaptıysa değişim ya da bedel iadesi isteyebilirsiniz. Servisin aynı arızanın ikinci kere olduğunu kaydetmesi gerek yine de, incelenmeli yani. 3 kez aynı hatayı 1 de farklı bir hatayı yapan Monster değişim yapmıştı.
Burada merak ettiğim şey, aynı hata veya farklı hata olması değişim veya iade hakkını etkiliyor mu?

Birde aynı hatayı, ilk onarımdan itibaren 1 yıl içinde mi olması gerekiyor?

Servis şimdi iade veya değişim yapmamak için gene parça değişime gitmek isteyecektir, o yüzden baştan ben talebimi yazılı olarak birldirmek istiyorumda işte servise mail atmam lazım, üretici firmaya mı yoksa satıcıya mı bilemedim.

Burada merak ettiğim şey, aynı hata veya farklı hata olması değişim veya iade hakkını etkiliyor mu?

Aynı hata 2 kez, farklı hatalar 4 kez.

Birde aynı hatayı, ilk onarımdan itibaren 1 yıl içinde mi olması gerekiyor?

O kısmı unuttum, yanlış bilgi vermeyeyim.

Servis şimdi iade veya değişim yapmamak için gene parça değişime gitmek isteyecektir, o yüzden baştan ben talebimi yazılı olarak birldirmek istiyorum da işte servise mail atmam lazım, üretici firmaya mı yoksa satıcıya mı bilemedim.

Ben gönderirken içine koyduğum kağıtta talebimi yazmıştım. Servisten değişim kararı çıktı. Tabii üreten firmanın kendi servisine göndermiştim. Monster laptop Monster'ın teknik servisine gitmişti. Sizinki de önce mutlaka servise gidecek, oradan çıkan "aynı arıza" sonucuyla zaten hareket edeceksiniz. Servise talebi yazın zaten onlar da yönlendirirler.

Aynı hata 2 kez, farklı hatalar 4 kez.

O kısmı unuttum, yanlış bilgi vermeyeyim.

Ben gönderirken içine koyduğum kağıtta talebimi yazmıştım. Servisten değişim kararı çıktı. Tabii üreten firmanın kendi servisine göndermiştim. Monster laptop Monster'ın teknik servisine gitmişti. Sizinki de önce mutlaka servise gidecek, oradan çıkan "aynı arıza" sonucuyla zaten hareket edeceksiniz. Servise talebi yazın zaten onlar da yönlendirirler.
Peki servis kendi kafasına göre yine parça değişimi vs. yapabilir mi değişim vermemek için falan? Valla beklemiyor değilim hani. Gerçi değiştirmek de istemiyorum artık, iade edeceğim artık kur bazında zararlı olsam da. İkide bir uğraşmak istemiyorum.

Peki servis kendi kafasına göre yine parça değişimi vs. yapabilir mi değişim vermemek için falan? Valla beklemiyor değilim hani. Gerçi değiştirmek de istemiyorum artık, iade edeceğim artık kur bazında zararlı olsam da. İkide bir uğraşmak istemiyorum.

Yasal hakkınız olduğunu ve kullanmak istediğinizi belirtin. Kafasına göre yapmamaları gerek. Talebinizi yerine getirmeliler.

Yasal hakkınız olduğunu ve kullanmak istediğinizi belirtin. Kafasına göre yapmamaları gerek. Talebinizi yerine getirmeliler.

Peki hocam özel bir şey soracağım, bu OLED monitörlerde/TV'lerdeki OLED yanığı kanuni olarak garantiye giriyor mu? Firmaların bir kısmı garanti vermiyor, lakin sonuçta bu piksel kusuru. Biz dışarıdan bir etkiyle yakmıyoruz. Ölü piksel garantiye giriyorsa, yanık da çok sayıda ölü piksel demek mantıken.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki hocam özel bir şey soracağım, bu OLED monitörlerde/TV'lerdeki OLED yanığı kanuni olarak garantiye giriyor mu? Firmaların bir kısmı garanti vermiyor, lakin sonuçta bu piksel kusuru. Biz dışarıdan bir etkiyle yakmıyoruz. Ölü piksel garantiye giriyorsa, yanık da çok sayıda ölü piksel demek mantıken.

Girmesi gerek fakat ısrarla kabul etmeyenler için de hakkınızı arayabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı