Ayrılmamış bölümü C bölümü ile birleştirme nasıl yapılır?

Emir Bozat

Hectopat
Yer
Yalova/Merkez
Daha fazla  
Meslek
Öğrenciyiz aga.
Selam.
Önceden Ubuntu kurmuştum Ubuntu bozulduğu için o bölümü silip C disk ile birleştirmek istiyorum.
Bunu nasıl yaparım?

1653004264828.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ben şimdi anladım dediğinizi. Şimdi yazıyorum neler yapmanız gerektiğini. Tekrar disk yönetimine gelin. Yerel disk D kısmına sağ tıklayın. Açılan kısımda ''Birimi Sil'' diyin. Açılan pencerede evet diyin. Sonra başa dönmüş olacaksınız. Bu sefer C diskine sağ tıklayın açılan kısımda ''Birimi genişlet'' seçeneğini seçin. Hiçbir şeye dokunmadan sadece ileri ileri diyerek geçin. Bu sefer olacak. Deneyip çözüm olarak işaretler misiniz mesajımı, başka arkadaşların da işine yarasın.

Hocam ben şimdi anladım dediğinizi. Şimdi yazıyorum neler yapmanız gerektiğini. Tekrar disk yönetimine gelin. Yerel disk D kısmına sağ tıklayın. Açılan kısımda ''Birimi Sil'' diyin. Açılan pencerede evet diyin. Sonra başa dönmüş olacaksınız. Bu sefer C diskine sağ tıklayın açılan kısımda ''Birimi genişlet'' seçeneğini seçin. Hiçbir şeye dokunmadan sadece ileri ileri diyerek geçin. Bu sefer olacak. Deneyip çözüm olarak işaretler misiniz mesajımı, başka arkadaşların da işine yarasın.
Bu şekilde olacağını zannetmiyorum.

Çünkü ayrılmamış alanla C diski arasında 544 MB ve 9.7 GB bölümü var onları kaldırmadan birleştirme yapılamaz. Disklerin çalışma mantığına ters kalıyor.

Önce aradaki bölmeleri silin daha sonra genişletebilirsiniz.

Mini tool Partition wizard Free programı ile yapılabiliyor.

Gparted gibi programlar ile yapabilirsin. Bu gibi sorunlarda birimleri kaydıra kaydıra birleştiriyor.

Bu şekilde olacağını zannetmiyorum.

Çünkü ayrılmamış alanla C diski arasında 544 MB ve 9.7 GB bölümü var onları kaldırmadan birleştirme yapılamaz. Disklerin çalışma mantığına ters kalıyor.

Önce aradaki bölmeleri silin daha sonra genişletebilirsiniz.

Hocam ben şimdi anladım dediğinizi. Şimdi yazıyorum neler yapmanız gerektiğini. Tekrar disk yönetimine gelin. Yerel disk D kısmına sağ tıklayın. Açılan kısımda "birimi sil" deyin. Açılan pencerede evet deyin. Sonra başa dönmüş olacaksınız. Bu sefer C diskine sağ tıklayın açılan kısımda "birimi genişlet" seçeneğini seçin. Hiçbir şeye dokunmadan sadece ileri ileri diyerek geçin. Bu sefer olacak. Deneyip çözüm olarak işaretler misiniz mesajımı, başka arkadaşların da işine yarasın.

Orada gördüğünüz 50GB'lık alanı C diskiyle birleştirmek istiyorum.
50GB alanı Ubuntu için ayırmıştım Ubuntu bozulduğu içinde Ubuntu'yu sildim fakat o alan kaldı.
O 50GB alanı SSD'den ayırmıştım şimdi o 50GB alanı SSD'ye eklemek istiyorum birleştirmek istiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı