Ayrılmış video bellek sorunu

ahmet canbaz

Centipat
Toplam kullanılabilir grafik belleği 4096 MB gözüküyor ama ayrılmış video belleği 512 MB gözüküyor. Eskiden normaldi sonra tamire verince böyle oldu. Önceden ayrılmış video belleği 2048 yazıyordu şimdi 512 yazıyor sıkıntı var mı?
arkadaşlar çözümü bilmiyor musunuz ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamrici 2 GB ekran kartını söküp 512 MB bir kart takmış olabilir. Tamirden sonra ekran kartı modelinize baktınız mı?

Benzer bir durumu Casper benim ilk bilgisayarım RAM'de yapmıştı.
her şeyi kontrol ettim eksik hiç parça yok hepsi aynı isimde ve markalı ama tamirden önce 2 gb ayrılmış varken şimdi 512mb tamirci bakayım diyor ama parada istiyor ondan vermek istemiyorum

Takmış olamaz direk yapmış. 2 GB ekran kartınızı söküp 512 MB takmış. Driver olmasa ya da APU olsa 32-64 MB olur.
ekran kartı ismim hepsi aynı toplam grafik belleği rakamda aynı sade önceden paylaşılan sistem belleği 1 gb yazıyordu şimdi 3 gb yazıyor ayrılmış bellek önceden 2 gb dı şimdide 512mb yazıyor eksik olan kısımda paylaşılan alana eklenmiş yani onu ordan ayrılmış alana aktarmak istiyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı