AYT 100 bin sıralama yapabilir miyim?

Bak gördüğün gibi ben mattan o kadar emek verdim adam doğru düzgün Mata çalışmamış 29 neti bu normal değil olmaması gereken birşeydi sınav ayırt edici olmalı. Ben o kadar Apotemiyi boşa çözmüş gibi hissediyorum mesela umarım bu sene zor olur .

Mattan Bu kadar kaynak çözme sebebimse 2021 gibi bir sınav yani zor bekliyordum bakış açımı genişletmek, farklı tarz sorular görmek istedim sınav 2021 gibi olsaydı herşey çok farklı olurdu
Ek olarak o kadar soruyu ezberlemek gibi bir amacım yok kendimi geliştirmek farklı sorular görebilmek amacım bunu özellikle denemelerde gördüm. Sınav zor olursa tek kaynak çözmeyen sadece konu dinleyen ne yapabilir bilemiyorum. Ben sana illa 3-4 kaynak bitir demiyorum bakış açını geniş tut farklı tarzlarda soru çöz YouTube hocalar var bu tarz soru çözenler.
Sınav kolay olmasaydı böyle insanlar türeyip konuşamazdı ama kimi dinlersin sana kalmış. Benim verdiğim bilgiler caz yapmak değil kendi deneyimlerim çok şey söylemek isterdim ama susmaktan yanayım :)
Teşekkür ederim dikkate alacağım.

Dostum öncelikle caz yapanlar olursa takma geç. Yok o kadar kitap çözdüm yok onu yaptım, ben ilk sene hiçbir şey yapmadan 330k'de idim. Bu sene de çok bir şey yapmadan (geçen seneye göre çalıştım tabii) 90k'ye çektim. Çalışırsan neden olmasın? Bak çok calismana gerek yok eğer ortalama halin varsa veya ona yakın. Ben 4d-5y Mattan 30'a çıktım, sadece yaptığım şey Mert Hoca'yı dinle, bir kaynaktan da çöz (hız ve renk) ki inan ki kaynağın yarısı boş:), Mert Hoca'yı da yatakta yatarak dinliyordum ama kesinlikle tavsiye ederim hiçbir şey yapmasan +20 ayt mat rahat olur bence. Fen kısmı ise klasik konu dinle bir de test çöz yeter. Fiziğin kötü ise biyolojiye yuklenirsin. Zaten istediğin siralamalar için standart sınavda 20 mat 20 fen yetiyor ki onları da az buz ile rahat yapabilirsin. İşte benim sonucum, ekstra bir şey yapmadım sadece dershane denemeleri, ayt'ye önem, tyt deneme ile analiz(soruları çözdür) bu kadar. Kasmana gerek yok.
Dershanedeki arkadaşlarım da böyle çok cozerlerdi onlara da dedim, ya siz geri zekalısınız ya da beyninizle cozmuyorsunuz çünkü tüm müfredatta bir kaynakla halledemeyeceğin çok az konu vardır, zaten üç dört kaynak çözüp de 35 falan yapanlar ;( Allah şifa versin diyeyim, soru ezberlemişler:) acınası, sen sakın öyle bir şey yapma, temiz kaliteli bir yayından anlayarak çöz geç. Bunları genelde kafası yetmeyenler yapıyor, benim de yetmiyor diyebilirsin inan ben de öyle diyordum ki yine öyle, ama o kadar da vasat olmazsın merak etme. Başarılar dilerim. :) Allah yolunu açık etsin.
Teşekkür ederim. Hangi bölüm?

Geri
Yukarı