AYT matematik 35 üstü net yapmak

muhi0609

Hectopat
İyi günler, ben 10. Sınıfı bitirdim. Yavaş yavaş TYT konularını tekrar edip test çözüyorum ama hiç işe başlamamışken AYT sınavından iyi net yapmak istiyorum. 11. Sınıfta nasıl ders çalışmalıyım? Günde kaç saatimi vermeliyim? Hepinizin desteği bekliyorum. Bu arada hedefim ilk 5 bine girmek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaç saat sorusu yanlış bir soru. Verimli hissettiğiniz sürece 1 saatte olabilir bu süre 8 saatte. Müfredat değişmediyse en ağır konu 11'de trigonometri. AYT için önemli bir konu. Türev, İntegral konularını 12'ye bırakın. Bunun dışındaki tüm matematik konularını kendiniz halledebilirsiniz. Ek olarak geometride analitik konularını iyi kavramaya çalışın. Zaten Türev ve İntegralden toplamda 6 7 soru çıkacak karşınıza. Bunun dışındakileri yaptığınızda hadi bir kaç tane gitti 30'a yakın netiniz olacak. Bunları da yaptığınızda söylediğiniz sayıya rahatça ulaşabilirsiniz.

Mezuna kalan biri olarak tek tavsiyem 11. sınıfta günde işte 10 saat çalışayım 350 soru çözeyim demeyin. Mezuna kaldığım senenin başında dersin başından kalkmayıp köpek gibi soru çözen biri olarak söylüyorum bu süreç 3 ay sürdü. Sonrasında midem bulandı ders çalışmaktan.

İlk dönem biraz daha rahat takılın ipin ucunu bırakmadan. 2.döneme gelince tekrar bu konuya mesaj atın, durumunuzu değerlendirelim ve yardımcı olmaya çalışalım.

Hedefiniz ılk 5 bin değil birinci olmalıdır. Okumak istediğiniz bölüm nedır?
Hedefim tıp. Bunu parası için istemiyorum. Bu arada cezam olduğu için dönüş yapamadım. Elimden geldiğince iyi net yapmak istiorum. Teşekkürler.
Kaç saat sorusu yanlış bir soru. Verimli hissettiğiniz sürece 1 saatte olabilir bu süre 8 saatte. Müfredat değişmediyse en ağır konu 11'de trigonometri. AYT için önemli bir konu. Türev, İntegral konularını 12'ye bırakın. Bunun dışındaki tüm matematik konularını kendiniz halledebilirsiniz. Ek olarak geometride analitik konularını iyi kavramaya çalışın. Zaten Türev ve İntegralden toplamda 6 7 soru çıkacak karşınıza. Bunun dışındakileri yaptığınızda hadi bir kaç tane gitti 30'a yakın netiniz olacak. Bunları da yaptığınızda söylediğiniz sayıya rahatça ulaşabilirsiniz.

Mezuna kalan biri olarak tek tavsiyem 11. sınıfta günde işte 10 saat çalışayım 350 soru çözeyim demeyin. Mezuna kaldığım senenin başında dersin başından kalkmayıp köpek gibi soru çözen biri olarak söylüyorum bu süreç 3 ay sürdü. Sonrasında midem bulandı ders çalışmaktan.

İlk dönem biraz daha rahat takılın ipin ucunu bırakmadan. 2.döneme gelince tekrar bu konuya mesaj atın, durumunuzu değerlendirelim ve yardımcı olmaya çalışalım.
Günlük konu tekrarı ve test çözerek 2, 3 saat arasında çalırsam benim için iyi mi ? Genelde 2 saat sonra yavaştan verim düşüyor gibi ama kararlıyım istediğim bölümde okuyacağım.

Hedefinizi birincilik olarak değiştirin. En iyi olmayı hedefleyen pişman olmaz. Sıkı çalışın. Sadece 2 sene çalışacaksınız. İmkân varsa bir yol vardır. Kazanmak istediğiniz üniversiteyi zıyaret edin. Zoruna gitsin bazı şeyler. Tek bir olay var. Konuyu bitirip deneme çözmek. Bol bol deneme çözün. Yapamazsanız gerekiyorsa kavga edin sorularla. Ama unutmayın şifre deneme çözmekte. Cok kurnaz olun.

35 Net AYT mat yaptım ama diğer netlerim dökülüyor. Fakat matematiğime laf söylettirmem. Çünkü 4 net kaybım geometriden 😭 . Neyse bu kadar ego kastıktan sonra tavsiye vereyim. 11. Sınıfta Trigonometri, analitik ve Fonksiyon işlenecek (Müfredat değişmediyse) bunların Apotemisini al ve bitir. 11'in yazında ise Acil TYT bitir. Acil gibi kutsal bir kitabı 10'da çözüp harcama.

35 Net AYT mat yaptım ama diğer netlerim dökülüyor. Fakat matematiğime laf söylettirmem. Çünkü 4 net kaybım geometriden 😭 . Neyse bu kadar ego kastıktan sonra tavsiye vereyim. 11. Sınıfta Trigonometri, analitik ve Fonksiyon işlenecek (Müfredat değişmediyse) bunların Apotemisini al ve bitir. 11'in yazında ise Acil TYT bitir. Acil gibi kutsal bir kitabı 10'da çözüp harcama.
Teşekkürler. 11.sınıfta apotemi aldım diyelim. Dönem içinde İkinci bir kaynağa gerek olacaksa ne önerirsiniz ?
Hedefinizi birincilik olarak değiştirin. En iyi olmayı hedefleyen pişman olmaz. Sıkı çalışın. Sadece 2 sene çalışacaksınız. İmkân varsa bir yol vardır. Kazanmak istediğiniz üniversiteyi zıyaret edin. Zoruna gitsin bazı şeyler. Tek bir olay var. Konuyu bitirip deneme çözmek. Bol bol deneme çözün. Yapamazsanız gerekiyorsa kavga edin sorularla. Ama unutmayın şifre deneme çözmekte. Cok kurnaz olun.
Teşekürler. Deneme ayt için ne zaman başlamalıyım ?

Konuların mantığını anlamaya çalış. Eve gittiğin zaman youtube'dan soru çözümleri izleyebilirsin. En az 2 kaynaktan konuları takip et ve aylık takrar yapmayı unutma. Eğer tıp fakültesi hakkında soruların varsa da cevaplayabilirim.

Sadece ders dinleyerek bile yapılabilecek bir şey. 11. sınıfta günlük çalış. Yıl sonuna doğru türeve yavaştan giriş yap. Mümküne yazın türev ve integrali bitirmiş ol. Okulda da görünce iyice pekişsin. Müfredat en son çok kötü oldu demişti hocam ama sana tavsiyem türevle integrali her şeyiyle öğren. Şu an müfredat çok az şey kapsıyor görmemene rağmen sınavda işine yarayacak şeyler var. Geometride pek bir şey yok bir iki kere göz atsan yeter. Analitiğe biraz yüklenebilirsin. Özellikle elips, hiperbol vb. şeylere. Bunun dışında normalde çıkan basit konulara da hakim olmalısın tabii ki de; kombinasyon, permütasyon gibi. Düzenli çalışman yeterli. Öyle çok kasayım deme.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı