AYT sayısal neti artırmak için konu tavsiyesi

Biyolojide Bitki, Solunum ve Fotosentez(5 soru)
Kimyada Enerji, Hız ve Elektrokimya(4 soru)
Fizikte Harmonik hareket, Dalgalar, İtme (3-4 soru)
Matta Logaritma-Diziler (3 soru)

Şu an ben de aynı sorunun cevabını arıyorum. Sanırım şu şekilde olabilir:

Fizik: Modern Fizik, Basit Harmonik Hareket, Çembersel Hareket, Radyoaktivite, Manyetizma, Elektrik alan nispeten kolay ve her sene çıkan konular. Buralar önemli.

Kimya: Sıvı çözeltiler, Organik Kimya, Kimyasal tepkimelerde hız-denge. Bu kısımlar da keza kesin çıkan yerler. Ve bir tık daha basit.

Biyoloji: Sistemler (dolaşım, sindirim, solunum, iskelet), Fotosentez-kemosentez, Komünite ve popülasyon ekolojisi, bitki biyolojisi. Bu konular önemli. Bu kısımlarda herhangi bir sıkıntın kalmazsa fenden 15-20 net garanti. He bir tık daha zor olan konular da var kesin çıkan ama bunlar daha kolay net getiriyor bana göre.

Matematik konusunda yorum yok ne yazık ki :)

kimyada ise full tekrar videoları oluyor eğer temelin varsa ve hızlı öğrenen biriysen baya işe yarıyor.
Hocam benim denemelere göre degismekle birlikte toplam ayt netlerim 25-37 arası değişiyor. Bunu 35'e sabitlemek için ne yapmalıyım? Kimyada Organik duruyor, Biyoloji bitti, Fizikten zaten 2-3 anca yapıyorum. Mat da 15 civarı. Yani kimya neredeyse 11 soruluk kısmı yapmam gerekirken 4-5 net geliyor. Nasıl toparlarim? Son tekrarlar iş görür mü? Bir de Organik'e başladım. Sadece video dinliyorum, yetişirse bir de baştan sona tekrar ederim, yetişir mi sizce kalan sürede? Bir tane de fizik konusuna bakmak istiyorum.

Fizik: Modern Fizik, Basit Harmonik Hareket, Çembersel Hareket, Radyoaktivite, Manyetizma, Elektrik alan nispeten kolay ve her sene çıkan konular. Buralar önemli.

Kimya: Sıvı çözeltiler, Organik Kimya, Kimyasal tepkimelerde hız-denge. Bu kısımlar da keza kesin çıkan yerler. Ve bir tık daha basit.

Biyoloji: Sistemler (dolaşım, sindirim, solunum, iskelet), Fotosentez-kemosentez, Komünite ve popülasyon ekolojisi, bitki biyolojisi. Bu konular önemli. Bu kısımlarda herhangi bir sıkıntın kalmazsa fenden 15-20 net garanti. He bir tık daha zor olan konular da var kesin çıkan ama bunlar daha kolay net getiriyor bana göre.

Reis bana Fizikten konu söyler misin? Elektrik alan ve modern fiziğin soru gelen yerlerini yetiştirir miyim? Organik ile de gitmeyi planlıyorum.

Hocam benim denemelere göre degismekle birlikte toplam ayt netlerim 25-37 arası değişiyor. Bunu 35'e sabitlemek için ne yapmalıyım? Kimyada Organik duruyor, Biyoloji bitti, Fizikten zaten 2-3 anca yapıyorum. Mat da 15 civarı. Yani kimya neredeyse 11 soruluk kısmı yapmam gerekirken 4-5 net geliyor. Nasıl toparlarim? Son tekrarlar iş görür mü? Bir de Organik'e başladım. Sadece video dinliyorum, yetişirse bir de baştan sona tekrar ederim, yetişir mi sizce kalan sürede? Bir tane de fizik konusuna bakmak istiyorum.
kimya konularını bitirdiysen full tekrar videolarını kesinlikle tavsiye ederim. 6-7 saat zaten yarım günde halledersin. (benim hocamın var - 5 netten 11-12 yapmaya başladım)
organik konusunda benim de hala eksiğim var bayağı, zaten kimyada kalan yapamadığım netler onlar oluyor. 2 günde günlük 2-3 saat ayırırsam hallolacağını düşünüyorum.

fizik benim de baş belam, 4-5 net yapıyorum. 12. sınıf konularını ve 11. sınıf elektriği bilmiyorum. 3 günde ona ayırmayı düşünüyorum.
çok rahat yetişir yeter ki güzel bir plan yapın günlük denemeleri de aksatmayın bu arada
bizim şansımıza 11. sınıf konularını öğrenemedik ondan yetişmiyor :/

Fizik: Modern fizik, basit harmonik hareket, çembersel hareket, radyoaktivite, manyetizma, elektrik alan nispeten kolay ve her sene çıkan konular. Buralar önemli.

Kimya: Sıvı çözeltiler, organik kimya, kimyasal tepkimelerde hız-denge. Bu kısımlar da keza kesin çıkan yerler. Ve bir tık daha basit.

Biyoloji: Sistemler (dolaşım, sindirim, solunum, iskelet), fotosentez-kemosentez, komünite ve popülasyon ekolojisi, bitki biyolojisi. Bu konular önemli. Bu kısımlarda herhangi bir sıkıntın kalmazsa fenden 15-20 net garanti. He bir tık daha zor olan konular da var kesin çıkan ama bunlar daha kolay net getiriyor bana göre.

AYT matematiğim var diyebilirim geometri hariç.

Reis bana Fizikten konu söyler misin? Elektrik alan ve modern fiziğin soru gelen yerlerini yetiştirir miyim? Organik ile de gitmeyi planlıyorum.
Modern fiziği kesin yetiştirirsin. Radyoaktivite + modern fizik tekarlarıyla birlikte bir gününü alır sadece. Çembersel hareketet ve basit harmonik hareketi 3-5 günde oturtursun. Zaten %80 ihtimalle yorum sorusu geliyor. Elektrik alan, manyetizma falan bir tık kafa karıştırıcı ama halledeceğini düşünüyorum. Kısacası bu saydıklarımı bir hafta-on gün içerisinde yetiştirebilirsin. He bir de, dalgalar var. Dalgalar da basit gayet. Ona da kesinlikle göz at.

Kimya konularını bitirdiysen Full tekrar videolarını kesinlikle tavsiye ederim. 6-7 saat zaten yarım günde halledersin. (benim hocamın var - 5 netten 11-12 yapmaya başladım)
Organik konusunda benim de hala eksiğim var bayağı, zaten kimyada kalan yapamadığım netler onlar oluyor. 2 günde günlük 2-3 saat ayırırsam hallolacağını düşünüyorum.

Fizik benim de baş belam, 4-5 net yapıyorum. 12. sınıf konularını ve 11. sınıf elektriği bilmiyorum. 3 günde ona ayırmayı düşünüyorum.
Çok rahat yetişir yeter ki güzel bir plan yapın günlük denemeleri de aksatmayın bu arada.
Bizim şansımıza 11. sınıf konularını öğrenemedik ondan yetişmiyor :/

Gerçekten ne ara 12 olduk ben hala anlamış değilim.
Modern fiziği kesin yetiştirirsin. Radyoaktivite + modern fizik tekarlarıyla birlikte bir gününü alır sadece. Çembersel hareketet ve basit harmonik hareketi 3-5 günde oturtursun. Zaten %80 ihtimalle yorum sorusu geliyor. Elektrik alan, manyetizma falan bir tık kafa karıştırıcı ama halledeceğini düşünüyorum. Kısacası bu saydıklarımı bir hafta-on gün içerisinde yetiştirebilirsin. He bir de, dalgalar var. Dalgalar da basit gayet. Ona da kesinlikle göz at.

Sağ olun hocam.

Geri
Yukarı