Ayvayı bir de böyle deneyin

Reddywich

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Tekirdağ
Geçen gün Instagram'de gezinirken bir videoya denk geldim (kim olduğunu hiç hatırlamıyorum ancak bulursam mutlaka ekleyeceğim yazıya). Ayvayı bir tahta kaşıkla her tarafından dövün ve kaşıkla lokmalara bölün. Bütün lokmaları tabağa koyup üstüne limon sıkın. En son da üstüne tuz ve Türk kahvesi serpin ve tadına bakın. Emin olun, bunca zamandır yavan yediğinize pişman olursunuz :D

Geçen gün Instagram'de gezinirken bir videoya denk geldim (kim olduğunu hiç hatırlamıyorum ancak bulursam mutlaka ekleyeceğim yazıya). Ayvayı bir tahta kaşıkla her tarafından dövün ve kaşıkla lokmalara bölün. Bütün lokmaları tabağa koyup üstüne limon sıkın. En son da üstüne tuz ve Türk kahvesi serpin ve tadına bakın. Emin olun, bunca zamandır yavan yediğinize pişman olursunuz :D

Ayvayı ısırarak yiyip her yutkunmada ölme tehlikesi geçirerek hayatımıza heyecan katmak varken dediğinizi yapmakla uğraşamam :D şaka bir yana ayva tatlısı (ya da reçeli mi deniyor) ve ayva çayını çok severim. Özellikle kışın ayva çayı kesinlikle çok güzel oluyor soğuk havalarda.

Deneyeceğim ama tuz ve limon bir yere kadar çekici gelse de sondaki kahve serpme işi biraz kıllandırdı beni:)
Ben de çok şaşırmıştım ancak oluyor işte :D Herkes beğenmeyebilir tabii ama ayvayı sevmeyenler dışında kime yedirdiysem aşırı hoşuna gitti. Tam zamanını bilmediğimdan şu an bulunur mu emin değilim ama olgun ve sulu bir ayva ile yapılırsa daha iyi olur diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Ben de çok şaşırmıştım ancak oluyor işte :D Herkes beğenmeyebilir tabii ama ayvayı sevmeyenler dışında kime yedirdiysem aşırı hoşuna gitti. Bu mevsimde bulunur mu bilmem ama olgun ve sulu bir ayva ile yapılırsa daha iyi olur diye düşünüyorum.
Tuhaf meyveler satan marketlerden var etrafımda mutlaka bulunur🤣 Ekşi ve tuzlu şeyleri seven biri olarak deneyebilirim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı