Ayyıldız Hack Tim'in Hacklediğini İddia Ettiği Site

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kısa bir süre önce Ayyıldız Hack Tim tarafından bir Rus haber sitesinin hacklediğini iddia eden bir haber gördüm. Ayyıldızın daha önce yaptıklarından hesabı biraz kabarık. Daha önce de İsrailin resmi sitesini hacklediklerini iddia etmişlerdi. Şimdi size son çıkan safsata hakkında biraz bilgi vericem.
Bir Amazon şirketi olan Alexa'yı kullanarak bir websitenin veri trafiğini gibi istatiksel bilgilere erişebiliyorsunuz. Eğer bir site yeni kurulmuşsa haliyle daha ortada gösterilecek bir veri ortada olmuyor.
Bu website resmi veya çok ünlü bir site değildir. OG editörlerinden Nurettin Tan tarafından oluşturulmuş bir sitedir. Sitenin çevrimiçi olma süresi de yıllar olmamıştır. Ama Alexa kaçırmıyor ve yakalıyor.
ggwpclub.com
ggwpclub.com Site Overview

Bu da Ayyıldızın hacklediğini iddia ettiği websitesi.
Hacked By Ayyıldız Tim| Sessizce Nöbetteyiz!
invest-tomsk.ru Site Overview

Yazıda bilerek resim kullanmadım değerler değişir diye. Kendimizi kandırmanın anlamı yok. Bunun sonucunda da zaten "Script Kiddie" lakabı yiyoruz.

Ben ne anlattığınızı anlamadım açıkcası.

Ben anlatayım o zaman... Diyor ki, daha dün açılmış, ne idüğü belirsiz siteyi hacklemek ile hacker olunmaz. Bu arkadaşlar Hacker falan değil Script Kiddie'dir. Yani eline bir hazır kod geçen ve o kodla zaten var olan açıklardan dünkü siteleri hackleyen sözüm ona hackerlar.

Kısacası Ayıldız Hack Team adına bunu yaptığını iddia edinerek ortaya çıkan kişi fasa fisodur diyor...

Recep Bey Ayyıldız Tim açık bir forumdur. Kasıtınızın kesinlikle yanlış olduğunu düşünüyorum. Forumlarını incelerseniz ne kadar büyük sitelerde indexlerinin olduğunu görebilirsiniz. Forumun içinden bir kişinin yapıp iddia ettiği birşeyide komple topluluğa yıkamazsınız.
Burayıda incelemenizi öneririm.
Türk Hacker Grubu Ayyıldız Tim, Ruslara Cevap Verdi! | Andronova
Taraflarından yayınlanan 19bin Rus vatandaşının bilgileri : Rusya Kullanici - Raporu (Report)
Kesinliklede lamer olduklarını düşünmüyorum.
Rus Ekonomi Bakanlığı sitesininde Zone'si taraflarından alınmış.
Apple'ın indexli giriş sayfası onuda örnek olarak ekleyim. Bunlar bu işte uzman olmadan yapılacak işler değil.
http://idmsa.apple.com.idmswebauth.l...ateriaonix.cl/
http://www.zone-h.org/archive/notifier=ceri
http://www.mirror-z.com/archive/notifier/ceri
http://dark-h.org/hacker/?s=1&user=ceri
Mirror | Hack Zone | Hack Mirror | Shadow System

Anonymous bizi hackliyor, Ayyıldız Tim Rusları hackliyor olan masum vatandaşa oluyor:kızgın: Bütün hackerlara karşıyım, zaten hacklenecek ortamın oluşmasını istihbarat kurumları sağlıyor her yazılımda belirli bir açık bırakıyorlar bilerek. Kaldı ki Ayyıldız Tim'in en büyük yanlışı taraflı olmasıdır her ne kadar sitelerinde tarafsız oldukları yazsada sürekli hükümet yalakalığı yapmaktadır.

Anonymus Ayyıldız tarafından hacklenmiştir. Db bilgileri ele geçirilmiş. Devlet desteği olmadan bunu yapıyorlar. Başka kim var? Olmasa biz elimiz kolumuz bağlımı oturacaktık düşünmek lazım. Devlet siteleride hacklendi. Sadece vatandaş değil.
Anonymous bizi hackliyor, Ayyıldız Tim Rusları hackliyor olan masum vatandaşa oluyor:kızgın: Bütün hackerlara karşıyım, zaten hacklenecek ortamın oluşmasını istihbarat kurumları sağlıyor her yazılımda belirli bir açık bırakıyorlar bilerek. Kaldı ki Ayyıldız Tim'in en büyük yanlışı taraflı olmasıdır her ne kadar sitelerinde tarafsız oldukları yazsada sürekli hükümet yalakalığı yapmaktadır.

Devlet desteği olmadan yaptıklarını biliyorum. Siyaset yapmak istemiyorum fakat kendileriyle çelişiyorlar sözde Atatürkçüler fakat Atatürk'ten nefret eden adamlara yalakalık yapıyorlar. Benim görüşüm hackerlar yüzünden olan masum vatandaşa oluyor. Bankaları, kamu kurumlarını vs. hackliyorlar insanlar işlerini halledemiyor. Anonymous zaten çocuk gibi kulaktan dolma bilgiler ile hackleme yapıyor sözde hackerlar işte.

"SABAH Gazetesi" (seviyorum keratayı, o da iktidarı çok seviyor :D) üstüne biraz da karabiber sepmiş gibi geldi.

Ya o değil de, diyelim ki; Ayyıldız Hack dünyanın en kral hackeri, peki bizim bununla övünmemiz mi gerekir yoksa buna karşı mı çıkmamız gerekir?
Düşünün, Rusya da Türk Sitesidir deyip Technopat'ı hackledi, ya da her hangi bir kurumu, bunda bizim (normal vatandaşın) suçumuz ne?

Hacker= kalleşlik.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı