Az bilinen kaliteli mobil oyun tavsiyeleri

Really Bad Chess
Severek oynadığım ve satranç oynayan herkese tavsiye ettiğim bir oyundur. Normal satranca göre tek farkı rastgele verilen taşlarla rakibi (bilgisayarı) mat etmeye çalışmaktır. Rastgele taşlar kullanıldığı için yapay zeka mükemmel hamleler yapamıyor bazen. Ama oyunun zorluk mekaniği yapay zeka üzerine değil zaten. Zorluk mekaniği sizin ne kadar zayıf taşa sahip olup, rakibinizin ne kadar güçlü taşlara sahip olmasına göre kurulu. Yani oyun zorlaştıkça 1 Şah 15 Piyon olarak bile oynadığınız durumlar olabiliyor. :)

Merak edenler için;
Google Play: Really Bad Chess - Apps on Google Play
Apple Store: ‎Really Bad Chess

Kendi deneyimlediğim ve az bilindiğini düşündüğüm kaliteli oyunları listelemek istiyorum. Siz de bu tarz kaliteli oyunları eklerseniz hoş olur.
-Pirates outlaws: Slay the spire tarzında bir kart oyunu. Yapımcıları sık sık güncelleme getirerek yeni karakterler ve haritalar ekliyorlar. 1 dolar fiyatı var ve kesinlike kart oyunu severlerin kaçırmaması gereken bir oyun.
-Bridge construction portal: İki oyunu çok güzel harmanlamışlar. Bu tarz yapı yapma oyunlarını ve portalı seviyorsanız çok zevk alırsınız. İndirimden 4 liraya almıştım. Normal fiyatı da 10 lira olması lazım. 60 tane bölüm var, türkçe çevirisi mevcut. DLC'si ise ayrı bir güzel. Portalları istediğimiz yere kurduğumuz +30 bölüm ekliyor 2, 70 TL'ye.
-Swordigo ve Apple Knight: 2 çok güzel aksiyon macera oyunu. Reklamları bazen can sıksa da ücretsiz en iyi oyunlardan.
-Kingdom rush serisi: Hem ücretsiz oyunu ile hem de ücretli ( 60 kuruş oyunların tanesi) oyunları ile strateji severleri mutlu edecek bir oyun serisi. Tek sıkıntısı 10 karakterın 6 sinin paralı olması. Oyunu ucuz tutunca başka yerlerden para kazanmaları gerekiyor tabikii.
Editörün seçimi kısmındaki oyunların küçük bir kısmı iyi olan oyunlar ve düzenli olarak değişiyor sanırım yani kaliteli oyun arıyorsan onlara bak ve Magic survival benim sevdiğim bir oyun ve Caves ve Pocket rogues

Dawn of titans mobilde bu zamana kadar oynadigim en uzun soluklu be kaliteli oyundu :) 6-7 yıldır oynuyordum ki bu sene take two zynga yi satin alana kadar :/ oyunun gelistirme surecini sonlandirma karari aldilar. Mobil Star Wars oyunu gelistiriyorlarmis. Oyun yapimcisi naturalmotions Game. Kaliteli bir studyo.

Geri
Yukarı