Kaliteli mobil oyunlar neden çok az?

Despott

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Mobilde kaliteli oyunlar neden çok az? PC tarafına bakınca o kadar fazla oyun var ki. Mobilde PUBG, COD Mobile, WOT Blitz dışında oynayabileceğimiz pek de güzel oyunlar yok. Hele hikaye temalı oyun bulmak çok zor. Bu Far Cry tarzı hem hikayesi olan hem de aksiyonu bol olan oyun yapsalar çok iyi olurdu. Tabi Far Cry grafiklerini mobile getirsinler demiyorum sadece o tarz oyunların olması güzel olurdu bence.

Para hikayeli oyunlardan değil. Kutu açtıran ve hızlandırma paketi satan yani kısaca oyun içi alışveriş yaptıran oyunlardan çok daha fazlasını kazanıyor. Ayrıca hikayeli oyunlar korsana çok açık olduğu için tercih edilmiyor da olabilir.

Ben donanımla en ufak bir alakası olduğunu sanmıyorum. 12 yıl önce PSP'de gibi çok düşük donanımlı cihazda "God of War: Chains of Olympus" oynanıyordu. Bugün aynı oyunu PSP emületörü ile akıllı telefonda çok rahat oynayabiliyorsan kimse donanım yüzünden demesin.

Alto' s odyessey mükemmel bir oyun keza asphalt 9 da. Para kazanamıyorlar. Mobil oyunların %90'nı ücretsiz. Eğer online oyun değilse hilelisini bulmak çok kolay. Oyun içi alış verişte böylece az kalıyor.

Çünkü mobilde küçük oyunlar eğer başarı yakalarsa, fazlasıyla kar ettiriyor. Büyük oyun çok daha büyük risk demek ve küçük oyunlar kadar kazandırmama ihtimali de çok fazla.

Çünkü mobilde oyun için vereceğinizde oyun için değer biçeceksiniz ama insanlar APK olarak başka yerlerden yükleyecek ve maddi kazanç sağlayamayacaksınız. Ayrıca iyi bir oyun yapmanız demek yüksek seviye işlemci demek. Mobilde yüksek grafik birimi için en az SD 6xx bir işlemciye sahip olmak lazım ama piyasanın çoğu zayıf mediatek ve Exynos işlemci kaynıyor. Yorumlarda görebileceğiniz tek şey oyunun çok kastığı olacak.

Geri
Yukarı