Az ping verecek ISS önerisi

ErgunPlak

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar eve internet bağlatacağım. Altyapı testlerini yaptım hepsinde 13 Mbps gözüküyor hızım upload hızım ise 5Mbps civarlarında. Türk Telekom bana VDSL altyapısı var dedi fakat TurkNet ise ADSL altyapınız var diyor. Bize geçerseniz 13 Mbps olan hızımı yükselteceklerini söylediler pek inanmadım açıkcası nedense saçma geldi. İnternet ile ilgili en büyük şikayetim birden fazla cihaz internet kullanınca ping sorunu ve download hızım maksimim 2.0 Mbps bazen 100 KB bile oluyor Türk Telekom taahhütüm bitti sık sık internet kopuyordu bazen günde 100 defa bile olduğu oluyordu. Netspeed-Millenicom-TurkNet bunlardan birine geçmeyi düşünüyorum CS:GO oynuyorum ping problemi en az olana benim için en mantıklısı hangisi olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ISS kaynaklı ise değiştirin fakat bir araştırmanızı öneririm. Eğer altyapınızda yağış vs kaynaklı problemler ve arızalar oluştuysa bunu ISS'ler çözemez. Altyapınız var ise ben kablonet öneririm. Zira Türk Telekom'da altyapı kaynaklı problem yaşarsanız bunu diğerleri de çözemeyecek.

Nerede olduğunuza bağlı, mesela ben Türk Telekom'dan Speed Test'de 1ms alıyorum, LOL'de 8ms üzerine çıkmıyor.

Ne yazık ki bu sorunun net bir cevabı yok. Kendi deneyimlerim sonucu ping, internet kalitesi gibi şeyler bölgeden bölgeye değişmekte. Kimsenin beğenmediği Milleni.com(fiber) ile hiç bir sıkıntı yaşamadan 1 sene kullandım. Taşınma dolayısıyla herkesin beğendiği ve önerdiği Turknete geçtim ama özellikle akşamları 1mbps civarı hızlarda sabitlendiği için iptal ettim. Oturduğum yerde fiber olduğu için en son Vodafone fiber üstünden 100/20 paketini kullanmaktayım. Ping veya hız gibi bir sorunum hiç bir zaman olmadı ama internette araştırdığın zaman Vodafone de pek önerilen bir marka değil.

Ekleme: Bu bir ISS önerisi değildir amacım sadece olayın lokasyon bazlı olduğunu göstermektir.

Senin için en önemli şey ping değeri ise fiber altyapın varsa ona geçmelisin. KabloTv'ye ve Superonline Fiber'e bakabilirsin. Onun haricinde Turk Telekom başta olmak üzere, Netspeed, Millenicom ve Turknet aynı altyapıdan hız verir. Başkası bağlandığında ping sorunu çıkıyorsa ve fiber altyapınız yoksa en yüksek hızlara sahip bir internet seçmelisiniz. VDSL altyapınız var ise Netspeed'i öneririm.

Merhaba, ping değerinde altyapı kadar hizmet sağlayıcı da önemli altyapınızda herhangi bir sorun yoksa fakat yüksek ping varsa Comnet'e bakabilirsiniz YouTube'da videoları var.

Yeni konular

Geri
Yukarı