Az RAM kullanan tarayıcı önerisi

Agony07

Picopat
Daha fazla  
En az RAM yiyen en hafif hangisidir? Benim için özelliklerin kısılması gibi şeyler önemli değil sadece YouTube ve Technopat'a giriyorum zaten Edge kullanıyordum devam mı edeyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Edge ve Chrome gayet düşük kaynak tüketiyor. Bu iki tarayıcıdan şahsen Edge tercih ederim. Gizlilik ve güvenlik ayarları, otomatik geçmiş temizleme ve diğer kullanmadığım ama Chrome'dan daha fazla özellik sunması onu önde tutuyor. Ayrıca belirteyim Microsoft bu tarayıcıya çok özen gösteriyor. Chrome'un bile güncelleme takvimini daraltmasını sağladı. Buradaki rekabet bayağı iyi gidiyor ve Microsoft'un herhalde en şevkle geliştirdiği yazılımı olabilir.

Brave, Firefox ve Opera bu tarayıcılara göre daha yüksek kaynak tüketiyor. Brave ve Firefox kaynak tüketiminde zirveye oynar.

Chromium düşük kaynak tüketiyor ama istikrarlı bir sürüm değil. Google hizmetlerinden arınmış olduğundan, otomatik güncellemesi yok. Bunun için düzenli uğraşmayan kullanıcı için bayağı angarya. Chromium'un, Google hizmetleri olan sürümü de Chrome Canary olarak geçiyor. Yani günlük güncelleme alan test sürümü de diyebilirizi. Bu yüzden istikrarlı bir tarayıcı değil.

Adblock Plus yerine uBlock Origin kullanın. Kaynak tüketimi daha düşük ve reklam engellemesi daha iyidir. @Silvestris

Yeni konular

Geri
Yukarı