Azerbaycan-Rusya ittifakı

Harp Cebeci hocam konu ile ilgili açıklamalarını yaptı. Dinleyebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Çok iyi açıklama yapmış, sonuna kadar arkasındayım.
20-25 yaş aralığındaki Ukrayna'lı kız kardeşlerime sahip çıkabilirim.
Ben de 18'den büyük ve en fazla 45 civarı olan kardeşim gibi(!) gördüğüm kardeşlerime sahip çıkabilirim.

Devletlerin insan olmadığını; bu sebeple duygularının, kardeşliklerinin, dostluklarının, dinlerinin, yardımseverliklerin, iyi kalplerinin olmadığını anlamak gerekiyor.

Azerbaycan'ı hiçbir zaman sevmemiştim zaten.

Ülkeler kendi çıkarları için hareket ediyor. Kardeşlik diye bir şey halk arasında var.
Rusya'nın Ermenistan'ı ne kadar çok desteklediğini ve aralarında hiçbir zaman savaşın bitmesini istemediğini hepimiz biliyoruz. Buna rağmen Azerbaycan, Rusya'yı seçiyorsa, çıkarı var demektir.

Biz olmasak Ermenistan Azerbaycan'ı yok ederdi, büyük bir döneklik yaptı.

Son birkaç yıldır Ermenistan´ın Rusya´ya karşı tavır alıp Batı ile yakınlaştığı ve bu nedenle Putin´in Paşinyan yönetimini cezalandırmak için Azerbaycan´ın II. Dağlık Karabağ Savaşı´na yeşik ışık yaktığı söyleniyor.

Azerbaycan askerî desteğini Türkiye´den almış olsa da Rusya´dan politik onay almasaydı II. Dağlık Karabağ Savaşı´nı kesinlikle gerçekleştiremezdi. Rusya-Azerbaycan yakınlaşması yeni değil yani. Birkaç yıldır gelişen ve bilinen bir süreç. Bu nedenle bu habere şaşırmadım.

Şu Ukraynalı kız espirisinin şeyini çıkardınız artık. Komik değil, acındırıcı. Adamların ülkesi savaşa girecek, savaş mağduru olacaklar ama siz "Eğeğeğ Ağbi Ukrağynalı Garılar ağbi" diyorsunuz. Diyecek söz bulamıyorum...

+1 ve ayrıca her ülkede güzel kız var. Bu kadar abartmayın.
Ona bakacak olursak bazı yabancı ülkelere göre de bizim ülkenin kızları çok güzel.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı