Rusya, Polonya sınırındaki NATO üssünü vurdu!

mustaine

Megapat
Yer
Anaheim, Los Angeles, CA
Daha fazla  
Rusya, bu sabah Polonya sınırı yakınlarına füze saldırısı düzenledi. Lviv askeri bölgesel yönetimine göre Ukrayna'nın, Polonya sınırına 25km uzaklıkta bulunan Yavoriv'deki askeri üsse 30 adet roket atıldı. Hava saldırısında 9 kişi öldü, 57 kişi yaralandı. Askeri üssün Ukrayna ordusu ve NATO tarafından, işbirliğini geliştirmeyi amaçlayan bir program kapsamında eğitim ve tatbikatlar için kullanıldığı biliniyor.

700 bin nüfuslu Lviv'in yanı sıra Uluslararası Barış ve Güvenlik Merkezi (IPSC) de Rus füzelerinin hedefi oldu.

Ne düşünüyorsunuz? Bu savaşın tüm gidişatını değiştirebilecek bir hamle.

Son düzenleme:
İşin içine Polonya'da dahil olursa çok daha büyük karmaşıklıklar olacaktır. Bundan eminim.

Polonya'yı bırakın NATO asıl kilit nokta burada. Fark ettiyseniz NATO bu savaşa karşı hep mesafeli davrandı. Pek işin içine dahil olmak istemedi. İstemedikçe Putin zorluyor.

Rusya, bu sabah Polonya sınırı yakınlarına füze saldırısı düzenledi. Lviv askeri bölgesel yönetimine göre Ukrayna'nın, Polonya sınırına 25km uzaklıkta bulunan Yavoriv'deki askeri üsse 30 adet roket atıldı. Hava saldırısında 9 kişi öldü, 57 kişi yaralandı. Bu üs NATO tarafından tatbikatlarda da çokça kullanıldı ve NATO üssü olarak geçmekte.

700 bin nüfuslu Lviv'in yanı sıra uluslararası barış ve güvenlik merkezi de Rus füzelerinin hedefi oldu.

Ne düşünüyorsunuz? Bu savaşın tüm gidişatını değiştirebilecek bir hamle.

Durum ciddi direk NATO üssü vurmak...

1647164191632.png

Vurulan yer ve sınır mesafesi.

Benim baktığım kaynakta eğitim amaçlı kullanıldığını ve içinin boş olduğunu belirtmiş. Olay sabah 7-8 sularında gerçeklemiş(iddia).

Stoltenberg illaki açıklama yapacaktır bugün ilerleyen saatlerde. Onu dinleyin arkadaşlar. Stoltenberg her ne kadar "şovcu" birisi olsa da izleyecekleri yol hakkında bir şeyler söyleyecektir. Bir fikir sahibi olabiliriz en azından.

Geri
Yukarı