Azerbaycanlıların sürekli selam göndermesi

Aslında senin görüşlerin öznel, tek düze ve yanlış. Filoloji de dil ile ilgilenen diğer bilim dalları da dilleri dallara ayırır. Mantıklı olanı da bulur. Bütün bunlar yanlış senin kendi hiç bir teze dahi dayanmayan, üzerine çalışma dahi yapılmamış görüşlerin mi doğru? Değil.

Her neyse kişisel görüşlere sahip olmak güzel bir şey ama bununla ilgili ortaya net bir nicel ya da nitel özgün bir çalışma ortaya koymadan 'bilimsel olan benim görüşümdür' demen yanlıştır.
Bunları kendimi haklı çıkarmak veya seni haksız çıkarmak için yazmıyorum. Buradakiler bilimsel veya değil, onla da ilgilenmiyorum. Kabul edilenin kesinliğinin tartışmaya açıklığını anlatmaya çalışıyorum. 4-5 sene sonra makale yazar, atarım:)

Bunları kendimi haklı çıkarmak veya seni haksız çıkarmak için yazmıyorum. Buradakiler bilimsel veya değil, onla da ilgilenmiyorum. Kabul edilenin kesinliğinin tartışmaya açıklığını anlatmaya çalışıyorum. 4-5 sene sonra makale yazar, atarım:)

Paylaştığın yazıdan bir alıntı : "Şive bir dilin, bilinen tarihi seyri içinde ayrılmış olup bazı ses ve şekil ayrılıkları gösteren kollarıdır".

Şimdi bunu söyle yazayım:

Şive (Azerbaycan Türkçesi) bir dilin(Türkçe) , bilinen tarihi seyri içinde ayrılmış olup bazı ses ve şekil ayrılıkları gösteren kollarıdır.

Geri
Yukarı