Türkiye'nin İsrail'e tıbbi malzeme göndermesi

Makaleler
4
Yer
Denizli
Haberleri izliyorsanız zaten görmüşsünüzdür. Türkiye İsrail'e tıbbi yardım gönderiyor. Yapılan anketlere göre Türk insanlarının %82'si İsrail'e düşmanlık besliyor. Bence çok saçma İsrail'in ülkemiz hakkında siyasi ve diplomasik düşüncesini biliyoruz. Biz yardım istesek onların göndermeyeceğine eminim. O coğrafyadaki müslüman kardeşlerimize, müslüman olmalarını geçtim yaptıkları toprak işgallerine, katliamlarına sessiz kalarak bunları yapıyoruz. Benim düşüncelerim bunlar siz ne düşünüyorsunuz?
Türkiye, İsrail’e tıbbi yardım gönderiyor: İbrahim Kalın’dan açıklama
Bloomberg: Türkiye, İsrail'e tıbbi malzeme gönderecek - Diken
Son dakika! Türkiye'den İsrail'e 3 uçak dolusu koronavirüsle mücadele malzemesi

1999 Gölcük depreminde ilk İsrail, Yunanistan gibi ülkeler yardımımıza koşmuştu. Hatta 1999 yılına ait haberi buradan okuyabilirsin. Siyasi görüş, din, mezhep bir kenara, insanlık bir kenaradır. Bu böyledir.

Biz yardım istesek onların göndermeyeceğine eminim.

Türkiye, her dara düşmüşe sürekli yardım etmiştir. Şu durumlarımız da bile COVID-19 hastalığı yüzünden dünyanın bir sürü yerine hala yardımlarımız uçaklarımız kalkıyor. Evet en ufacık bir dara düştüğümüz zaman gönderilen yardımların çeyreğinin çeyreği gelmeyecek. Ancak biz böyle bir ülkeyiz. Ne kadar Israil'den nefrette etsem başta haberi görünce küfür de etmiş olsam, bize karşı tutumlarından dolayı utanmalarını bekliyorum her daim...

İsrail Türkiye ilişkilerine bir bakın geçmişe sonra gelin. Düşmanlık besleyenler sorun Amerika'ya da düşmanlık besliyordur fakat desen ki Amerika'da yaşamak ister misin hepsi evet der o mantık. Burada şimdi bana İsrail seviciliği yaptırmayın da ben İsrail'i çoğu konuda haklı bulan birisiyim. Ayrıca en yakından örnek vereyim İsrail deprem olduğunda yardım göndermek için hazır olduğunu açıklayan ilk ülkelerden biriydi. Düşmanlık besleyenler neyin ne olduğunu bilmeyenlerdir. Şuraya uzun uzun yazmayacağım ama geçmişten bu yana İsrail ile ilişkilerimize bakın bir. Ayrıca o Müslümanlar ile ilgili sorunlar yaşanmasının daha farklı olayları var. Durup dururken hadi biz buraya dalıyoruz heey deyip iş yapmadılar. Şimdi İsrail işgalci olmuş :D

Şu konuları detaylı araştırma yapmadan terörist İsrail deyip atan tutan bu ülkede çok fazla var. Biraz araştırın kendi fikriniz olsun.

Ayrıca İsrail'i Türkiye hakkında ne gibi düşünceleri varmış? Komplo teorilerini duyalım biraz. Söyleyin de bilelim :D

Buraya uzun uzun neden yazmıyorum çünkü birinci o kadar yazı yazmaya üşeniyorum ufak bir araştırma ile zaten bir ton bilgi çıkıyor ikincisi yazdıklarımdan sonra büyük ihtimal konu kilitlenir boşu boşuna yazmış olurum. Çünkü baya siyaset falan girecek.

Bir de şu an aklıma geldi o %82 düşmanlık besliyor demişsiniz kaynağınız nedir? Bana kimse gelip İsrail'e düşmanlık besliyor musun diye sormadı.

Son düzenleme:
Dünya´nın herhangi bir yerine ya da ülkesine insani yardım yapılabilir ancak buradaki asıl sorun kendi ülkemizin de bu tıbbi malzemelere ihtiyacı var. Önce kendi ülkemizi düşünmeliyiz. İkinci sorun ise İsrail´in yönetiminde Netanyahu adında ırkçı-faşist bir diktatör var. Yardımlardan Araplara ya da Filistinlilere pay vermeyeceği kesin.

İsrail Türkiye ilişkilerine bir bakın geçmişe sonra gelin. Düşmanlık besleyenler sorun Amerika ya da düşmanlık besliyordur fakat desen ki Amerika'da yaşamak ister misin hepsi evet der o mantık. Burada şimdi bana israil seviciliği yaptırmayın da ben Israil'i çoğu konuda haklı bulan birisiyim. Ayrıca en yakından örnek vereyim israil deprem olduğunda yardım göndermek için hazır olduğunu açıklayan ilk ülkelerden biriydi. Düşmanlık besleyenler neyin ne olduğunu bilmeyenlerdir. Şuraya uzun uzun yazmayacağım ama geçmişten bu yana israil ile ilişkilerimize bakın bir. Ayrıca o müslümanlar ile ilgili sorunlar yaşanmasının daha farklı olayları var. Durup dururken hadi biz buraya dalıyoruz heey deyip iş yapmadılar. Şimdi israil işgalci olmuş :D.

Şu konuları detaylı araştırma yapmadan terörist israil deyip atan tutan bu ülkede çok fazla var. Biraz araştırın kendi fikriniz olsun.

Ayrıca Israil'i Türkiye hakkında ne gibi düşünceleri varmış? Komplo teorilerini duyalım biraz. Söyleyin de bilelim :D.

Buraya uzun uzun neden yazmıyorum çünkü birinci o kadar yazı yazmaya üşeniyorum ufak bir araştırma ile zaten bir ton bilgi çıkıyor ikincisi yazdıklarımdan sonra büyük ihtimal konu kilitlenir boşu boşuna yazmış olurum. Çünkü bayağı siyaset falan girecek.

Bir de şu an aklıma geldi o %82 düşmanlık besliyor demişsiniz kaynağınız nedir? Bana kimse gelip Israil'e düşmanlık besliyor musun diye sormadı.

Bence siz iyi bilirsiniz bu kadar olaya hakimken siz aciklayin biz bilelim olmaz mi?

Korona virüs için toplanan ve TÜRK milletinin cebinden çıkan milyonlarca parayı da BİRLEŞMİŞ MİLLETLER "Logosu" basılarak ve sadece "Republic of Turkey" yazısıyla yardım paketlerine yapıştırmakta komikti.

Bence siz iyi bilirsiniz bu kadar olaya hakimken siz aciklayin biz bilelim olmaz mi?
Yazıyı okusaydınız zaten neden yazmadığımı anlardınız. Ben size onlarca yıllık ilişkiden neler olduğunu neler bittiğini yazmaya kalkarsam zaten ölme eşeğim ölme ne siz okursunuz hepsini ne başkası ne ben yazarım. Dediğim gibi Google'a neyi merak ediyorsan aklında ne kalmışsa tarafsız kaynaklardan bakarak öğrenirsin. Bir ton şeyler var. O yüzden hazıra konmak yerine bir araştırın. Merak ediyorum burada İsrail'e laf atanların kaçı bu konu hakkında detaylı bilgiye sahipler? Yoksa birilerin İsrail kahrolsun demesiyle mi hareket ediyor sıfır sorgulama ile. Her olayın farklı farklı bakış açıları var.
Diğer yandan İsrail'i savunacak değilim umurumda da olmaz. Sadece herkesin sürü halinde hareket etmesi şaşırtıcı.

Hocam şuraya yine bir sürü şey yazdım da sildim çünkü bir şey dedikçe ucu çok açık kalıyor ve direkt konu karışacak gibi duruyor. O yüzden herkes kendisi araştırsın. Merak eden araştırır. Herkesin elinin altında internet var bir yazıyorsun milyon tane şey çıkıyor. Ayrıca tarihçi değilim bu olaylar hakkında süper bilgilerim de yok sadece araştırdığım kadarıyla söylüyorum. Benden dinleyeceğine daha detaylı bilen insanlardan dinlersen daha yararlı olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı