B sınıfı ehliyet için kurye motoru önerisi

Berkay Fırat

Kilopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
B sınıfı ehliyet ile alabileceğim çok masraf çıkarmayan bir motor arıyorum. Bir de B sınıfı ehliyeti için 125CC motor kullanabilme yasası çıkacak diye bir söylenti var, onu beklemeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
B sınıfı ehliyet ile alabileceğim çok masraf çıkarmayan bir motor arıyorum. Bir de B sınıfı ehliyeti için 125CC motor kullanabilme yasası çıkacak diye bir söylenti var, onu beklemeli miyim?
O Söylenti çıkalı 6 ay oldu seçim döneminde bakan değişti yasa hakkında seçimden beri haber yok %99.9 yalan oldu yoksa çoktan duyurulurdu.

Hocam o yasa çıksa bile onun için eğitim gerekli olacak. A2 ehliyet almakla neredeyse aynı şey. Beklemeye değmez. Motor olarak da Mondial bakabilirsin hocam fiyatı da uygundur.

Hocam o yasa çıksa bile onun için eğitim gerekli olacak. A2 ehliyet almakla neredeyse aynı şey. Beklemeye değmez. Motor olarak da Mondial bakabilirsin hocam fiyatı da uygundur.

Wing 50 var arkadaşımda 4 5 ayda bir defa kayış kopuyor uzun süreli kullanımlarda uygun değil gibi. Spesifik bir önerin var mı?

VN50 pro'ya bakabilirsin
Güzel duruyor, masraf çıkartır mı uzun kilometreler yaparsam? Kullanım deneyimin var mı?

Güzel duruyor, masraf çıkartır mı uzun kilometreler yaparsam? Kullanım deneyimin var mı?
Ben bu motorda ciddi yolda bırakıcak bir kronikle karşılaşanı görmedim. Birkaç kroniği var can sıkıcı ama güzel motor. İdare ediyor Ben 1000 kilometredeyim.

- Selesini kapatınca böyle bastırman veya vurman lazım koltuğa, kendiliğinden kilitlemiyor.
- Ayaklığı kötü. Orta sehpaya almazsan motor direkt düşmeye müsait.
- Led ampül yok. (Gündüz farı led)
- Soğukta çalıştırmak sıkıntı olabilir.
- Motor yere çok yakın, dikkat etmezsen bir yeri sürtüyor fazla yatarsan. (Amortisör takozu diye bir şey var. Ben taktırmadım ama taktırırsan bu sorunu çözüyor. Ben taktırmadım daha dikkatli sürüyorum sadece)
- Yakıt tüketimi 125 cc motorlara göre fazla.
- Motor aerodinamiğinin kötülüğü rüzgarda hissettiriyor.

Motoru satın alır almaz anlas 4 mevsim taktırdım. Çinli alıyorsak en azından lastiği kaliteli takmak gerekiyor. Onun dışında amortisörler konforlu değil pek ama iş görüyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı