M sınıfı ehliyet için motor önerisi

TosunPASA

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Konyaaltı
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
W11-Linux
Meslek
Emekli
Merhaba.
Antalya'da merkeze bağlı ormanlık bölgedeki bir mahallede yaşıyorum. Merkeze 20km ancak var.
Ehliyetimi kontrol ettiğimde M sınıfı (45km 50CC) da ekli olduğunu gördüm ( B-B1 de var). Ehliyetimi 1995'te aldım ama hiç araç kullanmadım.

Merkeze gidip gelmek ve önümüz yaz sahile piknik amaçlı gitmek için bir motor almayı düşünüyorum.

Elektrikli bisik/motor/let düşünüyordüm ama mesafe sorunu sebebi ile vazgeçtim. Elektrikli araçlar bakım ve parça sayısından daha kolay benim açımdan. Elektrikli araçların bir çoğu 2 kişi taşıma kapasitesine de sahip değil. Bu diğer eksi kısmı. Tek kişi olarak kullanmak isteseydim ape ryder gibi geniş oturma koltuğu olan modellerin çekiciliği çok güzel.

Bütçe maksimum 50k.

Elektrikli - benzinli araç kullanmış arkadaşların öneri ve tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim.

Merhaba.
Antalya'da merkeze bağlı ormanlık bölgedeki bir mahallede yaşıyorum. Merkeze 20km ancak var.
Ehliyetimi kontrol ettiğimde m sınıfı (45km 50CC) da ekli olduğunu gördüm ( B-B1 de var). Ehliyetimi 1995'te aldım ama hiç araç kullanmadım.

Merkeze gidip gelmek ve önümüz yaz sahile piknik amaçlı gitmek için bir motor almayı düşünüyorum.

Elektrikli bisik/motor/let düşünüyordüm ama mesafe sorunu sebebi ile vazgeçtim. Elektrikli araçlar bakım ve parça sayısından daha kolay benim açımdan. Elektrikli araçların birçoğu 2 kişi taşıma kapasitesine de sahip değil. Bu diğer eksi kısmı. Tek kişi olarak kullanmak isteseydim ape ryder gibi geniş oturma koltuğu olan modellerin çekiciliği çok güzel.

Bütçe maksimum 50k.

Elektrikli - benzinli araç kullanmış arkadaşların öneri ve tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim.

Öncelikle eğer kontrol edebilecek cesaretiniz ve bütçeniz varsa ehliyetinize yetebilecek, ruhsatta 50 CC geçip, normalde 100 veya 125 CC olan motorlar var, bazıları fabrika çıkışı yükseltilmis bazıları satın aldığınız yer tarafından yükseltiliyor. Debriyajli surebilirim derseniz Küba çita 50-R, veya yarı otomatik Mondial SFC 50 (110'luk kit takılıyor )gibi motorlara bakabilirsiniz. Eğer tecrübe ve cesaretiniz yok ise Küba space 50 öneririm.
Ayrıca apec PS3 de işinizi görebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı