B sınıfı ehliyet ile motosiklet kullanımı ne zaman yürürlüğe girecek?

Kishire

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, başlıktaki gibi B sınıfı ehliyet ile 120CC motora kadar serbest olacağı konuşuluyor. Süleyman Soylu bahsetmişti. Ne zaman işleyişe girer acaba? Ona göre motor alacağım :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekstra eğitim olacağını söylüyor süleyman soylu

Ben 2 sene sürüş eğitimi verdim, kurslarda bile doğru dürüst öğretimiyorlar, motoru kaldır durdur kukalardan geç yola çık bitti gitti oluyor. Gerçek yol şartları maalesef kursta gördüğünün X1000 katı. Benim gözlemlediğim çoğu kişi yokuşta motor kaldırmayı, motor yanaştırmayı ve trafik okumayı tam anlamıyla beceremiyor ki motosiklet trafiği öyle GTA gibi traffic Racer gibide değil. Gerçekten motosiklet kullanma niyeti olan herkese tavsiyem doğru dürüst eğitim alıp (buna kurstan çıktıktan sonra akademi eğitimi dahil) düşük CC bir motosiklet ile başlayıp (düşük CC'nin amacı hata affedilebilir yapıda olmasından kaynaklanıyor yoksa 1000 CC de sürersin ama virajda ya da yolda yanlış bir hareketinde kamçı etkisiyle seni fırlatmak sureti ile yaralanmanın önüne geçmek) kendini eğitmeni sağlamaktan geçiyor. Önce ekipman alıp sonra motor alman gerekiyor ayrıca. Çok gördüm tüm parasını motors gömüp ilk kazada motor tehlikeli ya diyenleri. Trafikte karşılaşacaklarına örnek olacak şeyleri zafer akçay hocamızın kanalında bulabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı