B150 GAMING M3 Anakart'a SSD önerisi

zygomatic

Hectopat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Meslek
Hemşire
B150 M3 Gaming anakarta sahibim SSD almayı düşünüyorum. Bildiğim kadarıyla anakartım NVMe M.2 desteklemiyor ama emin değilim. Hangi marka SSD'yi ve hangi türünü almam gerekiyor? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartınız M.2 NVMe destekliyor size önerim bu SSD bunun 512 GB versionu da var ikisini de tercih edebilirsiniz.

.
Benim okuduğum kaynaklarda desteklemediği yönünde sizin kaynak nedir?

Destekliyor. Samsung almanızı tavsiye ederim. Piyasanın en sağlamlarından.

Destekliyor. Samsung almanızı tavsiye ederim. Piyasanın en sağlamlarından.
NVME desteği yok, M2 SATA arayüzüne sahip diye okudum her yerde. M2 Sata ile sata 3 arasındaki farkı da bilmiyorum açıkcası

Fark ettim, haklısınız. NVMe desteklemiyor. SATA M2 destekliyor. Şöyle, NVMe M2 SSD'ler, M2 SATA SSD'lerden çok daha yüksek hızlara çıkabiliyor. Bu fark yaklaşık 7 kat. Form faktörleri aynı. Aralarındaki fark performans ve protokol dilleri.
M2 SATA denilen, anakartta ekran kartı yuvası bölgesinde yer alan girişe sahip bir yuvaya takılır. SATA 3 SSD'ler ise anakarta SATA kablosu ile bağlanan daha büyük yapılardır.

sadece oyun oynamak için kullacağım
sata 3 ssd mi almalıyım m2 sata mı ? bunlar arasında ki farkı sormuştum aslında çok fark yok sanırım

M2 SATA almalısınız. Daha performanslı ayrıca kasanızın içinde yer kaplayan ekstra bir şey olmayacak bu sayede.

Sağ alt kısımda görmüş olduğunuz yerde yazıyor NVM Express supports diye.

Dosya Ekleri

• MSI.png
    MSI.png
    872,1 KB · Görüntüleme: 112
Eski bir konuya yazıyorum ama bugünlerde bende bunu araştırıyorum. Bazı açıklamalarda MSI B150 GAMING m3'de NVMe desteği oluğunu yazıyor. Bir önceki mesajda da BIOS güncellemelerinde NVMe desteği geldiği yazıyor. Takıp deneyen var mı? Samsung 970 Evo Plus alsam çalışır mı? Tam bir bilgi verebilecek biri var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı