B150M Bazooka Anakarta CM Hyper 212 Evo Takılır mı?

ekrem816

Kilopat
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Merhaba, i5 6600 işlemcim için CM-Hyper 212 Evo soğutucusunu almak istiyorum fakat bu fan 1151 soket destekli mi ve Everest Ares X1 ATX kasaya sığar mı?

Takılır. Mümkünse kasayı değiştirmenizi, daha bilindik sağlam kasalara yönelmenizi tavsiye ederim.
Sistemi 5 ay önce toplamıştım. Kasa seçimi neye göre yapılır vs pek bilgim yoktu ve aldıktan sonra kime sorduysam yanlış seçim yaptığımı söylediler. Sonradan pişman oldum ama yapacak bir şey yok. 3 ay sonra askere gidiyorum. Geldikten sonra değiştireceğim. Anakart seçiminde de yanlış yapmışım. Keza SSD alırken de 120 GB'lık almıştım halbuki 240 GB'lık ile arasında 50 lira fark varmış. İşlemci alırken nasıl olsa OC yapmam diye 50 TL ucuz olan OC'suz versiyonunu aldım ama şimdi de yüksek sıcaklıklar ve çok gürültülü çalışması sebebiyle işlemci fanı alıyorum. Amazon'dan alsaymışım şuanki işlemcim fiyatına i7 6700k alabiliyormuşum. Monitör seçiminde ise aldığım monitör gayet iyi güzel ama güneş varken ekranı çok zor görüyorum. Ekran kartı aldıktan 1 ay sonra 1000 serisi çıktı ve aldığım ekran kartında CW sorunu var. Anakartta giriş seviyesi bir anakart seçmişim ve Amazon'dan alsaymışım bu fiyata (3500 TL) Çok daha güçlü bir sistem toplarmışım. İlk masaüstü sistemim bir kabusla sonuçlandı.

1
Takılır ama anakartı kasadan çıkar. Yoksa ter atarsın. ;)
Su soğutma düşün derim.
Daha önce hiç kasa montajı yapmadım ama videolar yardımıyla yapmaya çalışacağım. Kasayı Vatan'dan toplamıştım ordan alsam montajı kendileri yapıyorlar ama arada 85 tl fiyat farkı var.

1

Daha önce hiç kasa montajı yapmadım ama videolar yardımıyla yapmaya çalışacağım. Kasayı Vatan'dan toplamıştım ordan alsam montajı kendileri yapıyorlar ama arada 85 tl fiyat farkı var.
Bence de halledebilirsin. Geçmiş olsun bu arada ilk kasa sonuçta [emoji4] Anakartı sökerek ve kılavuzu takip ederek yapabilirsin. Kaç liraya alacaksınız bu soğutucuyu?

Yok 2. El ama hiç kullanılmamış. Jelatini bile çıkarılmamıştı yani. Amerika'dan almış. Vazgeçmiş kullanmaktan. Bozulsa fan bozulur en fazla. O da kolay iş. Bunun yanında bir de 2x8 Curicial 1600 RAM aldım. Onlar da makineye hiç takılmamış.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı