B150M Bazooka Anakarta CM Hyper 212 Evo Takılır mı?

3 ay sonra askere gideceksin madem bence hiç alma çünkü askerden geldiğinde çok şey değişmiş olacaktır.
Tavsiyeniz mantıklı geldi fakat sizce bu bahsettiğiniz değişiklikler beni ne yönde etkileyecektir?

Arkadaşlar konu içinde konu açmış gibi olacak ama aklıma takıldı sormak istiyorum;
Z170 Yongasına sahip bir anakart almanın bana ne gibi bir faydası olabilir? B serisi anakartların giriş seviyesi anakartlar olduğunu malesef sistemi topladıktan sonra öğrendim. İşlemcim i5 6600 yani OC yapamam. Sizce Z serisine geçmeli miyim, geçmeliysem neden geçmeliyim ve bana artıları neler olur?

Takılır ama anakartı kasadan çıkar. Yoksa ter atarsın. ;)
Su soğutma düşün derim.
Hocam kasayı değiştirmeyi düşünüyorum. Kasa hem çok tipsiz, güç kaynağı endişe verici ve hava sirkülasyonu sıkıntılı. Su soğutma kafama yattı gibi ama pek bilmiyorum. Su soğutma alırken neye dikkat edilmesi gerekir? 600 700 TL'lik su soğutmalarıda var 300 TL'lik su soğutmalarıda var. Aralarındaki fark nedir ve bana tavsiyeniz hangi su soğutmasından yana olur?

Tavsiyeniz mantıklı geldi fakat sizce bu bahsettiğiniz değişiklikler beni ne yönde etkileyecektir?

Sıvı soğutma fiyatları alternatif markalar çoğaldığından yaygınlaşıyor dolayısıylada fiyatları düşüyor. Bundan 2 sene öncede sıvı soğutma vardı ama fiyatları çok pahalıydı. O zamana kadar epey fiyatları düşecek belkide piyasada kalmayacak hava soğutma yerine sıvı soğutma alırsın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı