B350M 2. RAM'i Taktıktan Sonra Bilgisayar Açılmama Sorunu

Burakpala

Kilopat
Daha fazla  
İyi akşamlar bilgisayarımda 8 GB Kingston Predator 8 GB 3000 MHz RAM var. Ek olarak bir adet daha aynı RAM'den aldım fakat o RAM'i taktığımda bilgisayar mavi ekran hatası verdi. Bir kere üstüne üstlük de sürekli kendini açıp kapatıyor. Fakat asla MSI yazısını geçmiyor, geçince de bazen kendini kitliyor bazen kullanılabiliyor. AMD Ryzen uyumlu mu diye baktım. RAM'lerim AMD Ryzen'e uyumlu, fakat bir çare bulamadım. Yardımcı olur musunuz?

Ryzen 5 1600x
MSI B350M Gaming Pro

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle RAM' leri doğru taktığına emin ol. Ters takmadın değil mi? Kaç slot girişi var. Eğer
4 slot ise RAM'ler yan yana olmamalı. İlk RAM' i 1. slota taktıysan ikinci RAM 3. slota takılmalı.

Doğru slota taktığınıza emin olun öncelikle. Doğruysa eğer, sağlam olan RAM ile tüm slotları Memtest ile test edin. Slotların hepsi sağlamsa, yeni aldığınız RAM'i herhangi bir slotta tek başına test edin. Yine sıkıntı çıkmazsa her iki RAM'i de XMP kapalı olacak şekilde Memtest ile test edin. Eğer hata burada çıkıyorsa uyumlu olmayabilirler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı